Megúszta a pontgyáros

2005.02.14. 23:11
Címkék
Derekasan helytállt a Kométa-Kaposvár a szombati rangadón a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen, ám ezúttal sem tudta két vállra fektetni.
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
Németh Szabolcs (szemben) hamarosan visszatérhet a pályára (Fotó: Danis Barna)
A listavezető továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a bajnokságot, szinte biztos, hogy az első helyről kezdi majd a rájátszást, a szakemberek szerint már-már képtelenség megállítani. "Maximum a somogyiak, ha kompletten tudnak egyszer végre kiállni" - hangoztatják a honi edzők, utalva a Kaposvárt sújtó sérüléshullámra. Azok után, hogy Mózer Zoltán még augusztusban kidőlt a sorból, s hogy Pampuch Csaba és Németh Gergő sérülését követően csak az elmúlt héten folytatta az edzéseket - Dávid Zoltán részleges izomszakadást szenvedett. A válogatott játékos a rangadón már nem is tudott részt venni, számára minimum két hét pihenőt parancsoltak az orvosok.

A találkozón aztán - amelyet meccstudósításunkban jeleztünk - újabb baj történt: a Kométa pontgyárosa, a magyar bajnokság második legtöbb pontot ütő játékosa (a legjobb továbbra is a barcikai bombázó, Tomanóczy Tibor), Németh Szabolcs egy blokk után ráesett a bírói emelvény talapzatára, s kifordult a bokája. Ölben kellett levinni a pályáról. Szerencse a szerencsétlenségben, "csak" a szalagok lazultak meg, azaz a fiatal tehetség hamarosan visszatérhet társai közé.

"Teljes csapattal sem könnyű megszorongatni, legyőzni a Kazincbarcikát, hát még így… - sopánkodott idősebb Laszczik Iván, a somogyiak szakvezetője. - Nagyon várjuk azt a pillanatot, amikor mindenki hadra fogható. Kíváncsiak vagyunk, hogy akkor mire mennénk a bajnokkal."

A Kométa illetékesei bíznak abban, hogy a március eleji kupadöntőre összeáll a csapat - többek között ezt is szem előtt tartva kívánnak majd licitálni a rendezés jogáért. Kell-e mondani (az anyagi gondokkal küszködő Dunaferr aligha rendezné meg a négyes finálét), a nagy ellenlábasuk itt is a barcikaiak csapata lesz…
Legfrissebb hírek

Sztankovics Réka is Marosvásárhelyre igazolt

Kézilabda
3 perce

Hajdu Balázs: most játszottunk a legjobban

Kézilabda
9 perce

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
37 perce

Balhé Uruguay háza táján, a keret egy része fellázadt Bielsa ellen

Foci vb 2026
37 perce

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat

Foci vb 2026
49 perce

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
55 perce

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
58 perce

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik