Nyert a Real, égett a Barcelona

CS. I., K. Z., SZ. A.CS. I., K. Z., SZ. A.
2005.02.06. 13:05
Egymás után már hatodszor győzött a Real Madrid a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A királyi gárda szombaton késő este 4-0-ra kiütötte az Espanyol együttesét, így négy pontra megközelítette a ma az Atlético Madridot fogadó, éllovas Barcelonát. Thomas Gravesen először lőtt gólt a Real Madrid színeiben.
Luxemburgo szerint Raúl (jobbra) nagyon sokat dolgozik az utóbbi időben, így nem véletlen, hogy két gólt is szerzett (Fotók: Reuters)

Nagy szolgálatot tett a városi rivális Atlético az egyébként nem éppen kebelbarát Real Madridnak, mert vasárnap este a Nou Campban legyőzte a Barcelonát. Meglepetés ez a javából!

Madridi szemmel nézve igazán szép keretbe foglalta a találkozót Fernando Torres. A vendégcsapat ugyanis a csatár két, az első és az utolsó percben szerzett góljával verte a listavezető katalán gárdát. Érdekesség még a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy Ronaldinho a 70. percben tizenegyest hibázott.

Az Atlético sikere azt jelenti, hogy a Real Madrid négy pontra megközelítette a katalán gárdát. Az Atlético a megszerzett három ponttal megelőzi a Bilbaót, és feljött a nyolcadik helyre.

Visszatérve a galaktikusokra, a sztárcsapatnak nem volt nehéz dolga a fordulóban: szombat késő este 73 ezer néző előtt 4-0-ra verte meg az Espanyolt a Bernabéu-stadionban, ami azt jelenti, hogy az új brazil szakvezetővel, Vanderlei Luxemburgóval hatodszor szerezte meg a három pontot bajnokin a fővárosi sztárcsapat.

A madridi gólgyártás Zidane (jobbra) kezdte meg
A nyitó találatot Zinedine Zidane már a 13. percben belőtte, majd az első félóra végén Raúl is Kameni kapujába juttatta a labdát, így a blancók megnyugtató előnnyel szusszanhattak egyet a szünetben. Örömteli változás a korábbiakhoz képest, hogy a Real ezúttal a második félidőben sem lazított, és a 75. percben újabb Raúl-gól döntötte el végleg a három pont sorsát. Végül aztán az 58. percben Zidane helyén pályára lépő Gravesen is örülhetett, mivel a dán középpályás először volt eredményes a Real Madrid színeiben (4-0).

Az összecsapáson jelen volt Sven-Göran Eriksson, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki nem láthatott angol gólt. David Beckhamet a 68. percben vállsérülés miatt le kellett cserélni, de úgy tűnik, hogy a Hollandia elleni válogatott mérkőzésig felépül. Michael Owen Raúl helyén lépett pályára a 77. percben, akkor, amikor már minden fontos kérdés eldőlt.

A királyi együttes ezzel a győzelemmel visszavágott az Espanyolnak az őszi találkozón elszenvedett 1-0-s vereségért is.

Vanderlei Luxemburgo, a Real szakvezetője elégedett volt játékosai teljesítményével: "Jól játszott a csapat, mert jó csapat. Lehetett látni a fiúkon, hogy élvezik, amit csinálnak. Nyugodtan mentek ki a pályára, összpontosítottak, de nem görcsöltek."

A brazil szakember azért megjegyezte, hogy a védelmi alakzat működésében akadtak zavarok, ezért lehetett az Espanyolnak három-négy gólhelyzete. "A Bernabéuban futni kell!" - jegyezte meg Luxemburgo.

A vezetőedző kérdésre válaszolva kiemelte: Raúl két gólja nagyon fontos volt mind a csatárnak, mind a csapatnak: "Raúl az utóbbi időben nagyon sokat dolgozik, amióta itt vagyok, sokat javult a fizikuma, így természetes, hogy végre jönnek a gólok is."

Vanderlei Luxemburgo az egymás utáni hatodik bajnoki győzelemről így elmélkedett: "Nos, ez jó, de ettől még mindkét lábbal a földön kell maradni. Örülök, hogy egymás után hatodszor is nyertünk, de meg kell nyerni a következő és azután következő mérkőzést is. Ha ezen a helyen maradunk, ahol most vagyunk, akkor nincs más hátra, mint azt mondani: adiós. A Barcelonáról pedig nem kell beszélni."