Loeb parádésan kezdett

T. A.T. A.
2005.01.21. 21:26
Címkék
Sebastien Loeb címvédőhöz méltón kezdte az idényt: a Monte-Carlo-rali nyitó napján megtartott négy gyorsasági szakasz közül hármat megnyert, és ennek köszönhetően több mint fél perccel vezet az összetettben újdonsült csapattársa, Francois Duval előtt.
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Sebastien Loeb rögtön az elsô napon tisztázta, ki az úr a pályán
Úgy tűnik, a fiatal belgának nem kellett túl sok idő ahhoz, hogy összebarátkozzon a Xsara WRC-vel, de hát azt mondják: a jót könnyű megszokni.

A harmadik helyen a finnek korábbi kétszeres világbajnoka, Marcus Grönholm áll, aki reggel a jeges utakon saját bevallása szerint is eléggé óvatosan kezdett, és mögötte is egy világbajnok, Petter Solberg tanyázik. Pedig a norvég pilótának rendkívül izgalmasan kezdődött a napja: az első gyorsasági szakaszon, egy hosszú egyenes végén egyszer csak azt vette észre, hogy nincs fékerő. Tiszta erőből taposta a fékpedált, ennek ellenére lecsúszott az útról, és bár utóbb vissza tudott kecmeregni az aszfaltra, jó néhány másodpercet veszített.

Az újonc fordosok közül Toni Gardemeisternek megy jobban az átállás (5.), pedig neki nemcsak a Focust, hanem új navigátorát, Honkanent is meg kell szoknia. A nagy "népvándorlás" hatására egyébként szinte mindenki tanulgatja az új autóját, Markko Märtin például "csak" a hatodik, és alig több mint húsz másodperccel előzi meg a privát 206 WRC-vel autózó Didier Auriolt. Úgy tűnik, a franciák korábbi világbajnoka semmit sem veszített vezetési tudásából a több mint egyévnyi szünet során.

Monte-Carlo-rali, a 16 futamos vb 1. versenye
Az állás 4 gyorsasági szakasz után: 1. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, Citroen Xsara WRC) 1:18:46.9 (átlag: 82.6 km/óra), 2. Duval, Prevot (belga, Citroen Xsara WRC) 32.7 mp h., 3. Grönholm, Räutiäinen (finn, Peugeot 307 WRC) 1:01.5 p h., 4. Solberg, Mills (norvég, brit, Subaru Impreza WRC) 1:27.7 p h., 5. Gardemeister, Honkanen (finn, Ford Focus WRC) 1:30.3 p h., 6. Märtin, Park (észt, brit, Peugeot 307 WRC) 1:39.1 p h., 7. Auriol, Giraudet (francia, Peugeot 206 WRC) 2:01.9 p h., 8. G. Panizzi, H. Panizzi (francia, Mitsubishi Lancer WRC) 2:03.4 p h.
Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: 15 védés Palasicstól, meglepő vereség Kuczoráéktól

Kézilabda
1 perce

Egy év után kölcsönadta lengyel középpályását az Újpest – hivatalos

Labdarúgó NB I
26 perce

Norvégia már hét arannyal vezeti a téli olimpia éremtáblázatát

Téli olimpia 2026
7 órája

Csütörtöki sportműsor: sorsolnak az NL-ben; jön az utolsó nyolcaddöntős párharc a Magyar Kupában

Minden más foci
7 órája

Pakson ütötte ki a DVTK a címvédőt; Okeke a Premier League-be vágyik

E-újság
7 órája

Kim Minseok 1000 méteren 11. lett a téli olimpián, Von Allmennek megvan a harmadik aranya – infóközpont

Téli olimpia 2026
7 órája

Francia siker született jégtáncban a téli olimpián

Téli olimpia 2026
7 órája

Téli olimpia: a svédek megszenvedtek a házigazda olaszokkal a férfi jégkorongtornán

Téli olimpia 2026
7 órája
Ezek is érdekelhetik