Deschamps őrült óhaja

Vágólapra másolva!
2004.11.22. 21:11
Címkék
Önbizalmat a Monaco és a Liverpool sem meríthet a hét végi produkciójából, a kérdés csak az, melyik csapatot viselte meg jobban a hazai porondon elszenvedett kínos vereség. Mi a hercegségbeliekre tippelünk, mert a Sochaux elleni otthoni 1-3 után már Didier Deschamps is két kézzel kongatja a vészharangot.
"Annyi mindent rosszul csináltunk, hogy felvetődött bennem, nem egyszerűen képtelenek vagyunk, de nem is akarunk jobban játszani. Gyorsan össze kell szednünk magunkat, ha a Bajnokok Ligájában szeretnénk még mutatni valamit. Nem hibáztatok senkit, mert mindenki kivette a részét a kudarcokból, de ez azt is jelenti, hogy elég, ha valamennyien egy kicsit jobban teljesítünk. A Liverpool ellen, mondhatni, őrültek módjára kell majd játszanunk" - adott rendhagyó útmutatást a vezetőedző.
Az angoloknál azért nincs ilyen gyászos hangulat, jóllehet a middlesbrough-i bakira ők sem lehetnek büszkék. De Steven Gerrard végre egészséges, Rafa Benítez szerint kezdőként is pályára léphet Monacóban. "Steven nagyon fontos nekünk, nemcsak a tudása, hanem a mentalitása miatt is. Ha ő a pályán van, az ellenfél mindig óvatosabb" - így a spanyol szakember.
Sami Hyypiä úgy véli, azért a "vörösöknek" is van kitől tartaniuk. "Azt hiszem, Javier Saviolára nagyon oda kell majd figyelnünk, pláne, hogy a Monaco elleni első meccsen nem játszott. Emlékszem rá, milyen remek volt a Barcelonában, nem szabad hagynunk, hogy helyzetbe kerüljön. Egyébként úgy gondolom, legalább olyan jól kell futballoznunk, mint az Anfield Roadon" - figyelmeztetett a finn védő.
A csoport másik meccsén az Olympiakosz fogadja a sérült Diego Tristán nélkül kiállni kénytelen Deportivót.

Monaco (francia) - Liverpool (angol)
Monaco, 20.45
V: Bo Larsen (dán)

Olympiakosz (görög) - Deportivo (spanyol)
Pireusz, 20.45
V: Hauge (norvég)
Legfrissebb hírek

Visszavonult a világbajnok kapus

Francia labdarúgás
16 perce

Szatmári András: Küzdök tovább magamért, az edzőmért, a helyemért a csapatban

Egyéb egyéni
25 perce

NS-képeslap: Győrújfalu – szintet lépett az utánpótlás

Minden más foci
52 perce

A Puskás Arénában voltak a legtöbben a szeptemberi, európai vb-selejtezőkön

Foci vb 2026
56 perce

Birkózás: formálódik az ígéretes generáció az utánpótlásban

Utánpótlássport
59 perce

Dupla Tízes: közelebb vagy távolabb került a világbajnoki álom a válogatottól?

Magyar válogatott
1 órája

Életet mentett Edinson Cavani, egy újságíró lányának segített

Minden más foci
1 órája

„Nekem a szívem csücske a Honvéd” – interjú a 60 éves Kovács Kálmánnal

Képes Sport
1 órája
Ezek is érdekelhetik