Fölényes győzelemmel zárta az idényt Benik

T. A.T. A.
2004.10.30. 21:14
Címkék
A Benik Balázs, Rácz Bence kettős fölényes győzelmet aratott a Waldviertel-ralin. Az osztrák viadal (amely korábban az Európa-bajnoki értékelésbe számított bele, az idén pedig az Európa-kupába) arról is híres a hazai szurkolók körében, hogy mindig jó néhány magyar pilóta indul rajta.
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
A Benik Balázs, Rácz Bence kettôs kétséget sem hagyott afelôl, hogy ki a legjobb a nemzetközi mezônyben (Fotó: Meggyesi Bálint)
Magyar győztest azonban viszonylag ritkán avatnak - jó néhány év eltelt azóta, hogy ifjabb Tóth János (még a Toyota Celicával) legyőzte ott az Európa-bajnok Andrea Navarát -, úgyhogy az idei futam különösen emlékezetes marad a magyar ralirajongók számára.
"Az első nap első felében nyálkás, csúszós, saras utakon autóztunk - nagyon észnél kellett lenni. Szerencsére már az első gyorsaságit sikerült megnyernünk, úgyhogy lélektani fölénybe kerültünk - mondta Benik a verseny végén. - Ettől kezdve folyamatosan növeltük az előnyünket, a futam végére már majdnem két perccel vezettünk. Bevallom, azt hittem szorosabb lesz a csata, hiszen itt volt két 206 WRC, amelynek sofőrjei rám fenték a fogukat. Ráadásul nagyon sok jó A8-as autó van a mezőnyben, és nem szabad elfeledkeznünk az N-csoportosokról sem, hiszen a hosszú egyenesekkel tarkított pályák nekik kedveztek. Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, számunkra azért is volt különösen fontos ez a siker, mert támogatónk, az OMV volt a viadal főszponzora, és legalább nála is tudtunk néhány jó pontot szerezni. No meg persze remek érzés, hogy a magyar bajnoki második hely után a nemzetközi mezőnyben is megmutathattuk, hogy mit tudunk…"
A fordos magyar kettős mögött a második helyen a cseh Vojtech érkezett, a harmadik pedig a helyiek egyik nagy kedvence, a grófi családból származó Bepo Harrach lett egy A8-as Mitsubishivel. A magyar szurkolók számára azonban még további jó híreink is vannak, ugyanis nem csupán Benikék szerepeltek jól a mieink közül. Az A5-ös és az A6-os géposztályban is magyar pilóta hozhatja haza a győztesnek járó kupát: előbbiben Németh "16V" Péter, utóbbiban Kiss István győzedelmeskedett. ---- O ---- A
Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
2 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
9 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
18 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
24 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
30 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
1 órája

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik