Bettini harmadszor győzhet

G. R.G. R.
2004.10.15. 22:01
Címkék
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
Paolo Bettini újabb Vk-trófeával szeretne kedveskedni kislányának
A szombati Lombard körverseny előtt még háromesélyes az idei országúti Világkupa összetett versenye, a pontszámok alapján ugyanis az olasz Bettini és Rebellin mellett a háromszoros világbajnok spanyol Freirének is van esélye a végső győzelemre. A papírforma a két olasz összecsapását ígéri, s bár az elmúlt két esztendő Világkupa-győztese, Paolo Bettini kezdheti előnyösebb helyzetből a versenyt, a "renitens" Davide Rebellinnek jobban fekszik a jövőre 100 esztendős viadal hegyes terepe. Az összetett versenyben mindössze 13 pont Rebellin hátránya, a Gerolsteiner kapitánya a nagy összecsapás előtt semmit sem akart kockáztatni, ezért nem indult a rangos felvezető versenyek (Milánó-Torinó, Piemontei körverseny) egyikén sem.
Természetesen nemcsak a fent említett kerekesek pályáznak majd a főszerepre, számolni kell a legutóbbi két kiírás győztesével, az elmúlt időszakban ugyan gyengélkedő, de megújulásra bármikor képes olasz Bartolival, az "öreg" Francesco Casagrandéval, a Giro-győztes Cunegóval, az emelkedőktől soha meg nem ijedő dán Rasmussennel, vagy a két rutinos hollanddal, Dekkerrel és Boogerddel.
Ahogyan azt az olasz Világkupa-futamok esetében megszokhattuk, sajnos ezúttal sem lesz sok lehetőség a viadal közvetítésének megtekintésére, csupán azon szerencsések számára, akik a Rai Tre, az SF2 vagy a Holland2 adását elérik. Akiknek erre nincs lehetőségük, az interneten a www.cyclingnews.com élő tudósítása alapján szerezhetnek információkat.

Világkupa-összetett
Az élcsoport 9 futam után: 1. Paolo Bettini (olasz, Quick Step-Davitamon) 340 pont, 2. Rebellin (olasz, Gerolsteiner) 327, 3. Freire (spanyol, Rabobank) 252, 4. Dekker (holland, Rabobank) 237, 5. O’Grady (ausztrál, Cofidis) 186, 6. Flecha (spanyol, Fassa Bortolo) 140

89. Milánó-Torinó
1.1-es kategória, Olaszország, 199 km. 1. Marcos A. Serrano (spanyol, Liberty Seguros) 4:32:10, 2. Mazzoleni (olasz, Saeco) 2 mp h., 3. Fra. Casagrande (olasz, Vini Caldirola) azonos idővel

91. Piemontei körverseny
1.1-es kategória, Olaszország. 1. Allan Davis (ausztrál, Liberty Seguros), 2. Ongarato (olasz, Fassa Bortolo), 3. Chicchi (olasz, Fassa Bortolo)
A lombard körverseny legutóbbi győztesei
2003Michele Bartoli (olasz)
2002Michele Bartoli
2001Danilo Di Luca (olasz)
2000Raimondas Rumsas (litván)
1999Mirko Celestino (olasz)
1998Oscar Camenzind (svájci)
1997Laurent Jalabert (francia)
1996Andrea Tafi (olasz)
1995Gianni Faresin (olasz)
1994Vlagyiszlav Bobrik (orosz)
Legfrissebb hírek

Szoboszlai Dominik köré épülhet a megújuló Liverpool

Angol labdarúgás
14 perce

Pénteki sportműsor: Paks–Újpest az NB I-ben, kezdődik a Premier League

Minden más foci
6 órája

Törökverő Ferencváros; Usain Bolt: 40!

E-újság
6 órája

A hajrában mentett pontot az Alavés a Rayo Vallecano otthonában

Spanyol labdarúgás
7 órája

Legfontosabb a pártatlanság! – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
7 órája

Szervezett szervezet – Malonyai Péter jegyzete

Európa-liga
7 órája

Várkonyiék nyertek a Twente ellen; a Getafe emberhátrányban verte meg a Partizant a Kl-playoffban

Európa-konferencialiga
7 órája

„A védőink előtt le a kalappal” – Zachariassen a Trabzonspor legyőzése után

Európa-liga
7 órája