Ezekben a hetekben az olimpiáé a főszerep, de ha rövidített formában is, természetesen igyekszünk felvezetni a hét végén kezdődő egyik európai elitbajnokságot, a spanyolt.
Katalóniában remekül felismerték, hogy Henke Larssonban van még legalább egy jó szezon
Katalóniában remekül felismerték, hogy Henke Larssonban van még legalább egy jó szezon
Sorozatunkat a Barcelonával folytatjuk, amelynél Joan Laporta hatalomátvétele után ugyan elindult egy folyamat, ám az elnök elődje, Joan Gaspart nevéhez köthető "pusztítást" még mindig nyögi a klub. Néhány játékosnak - főleg a teljesítményéhez képest - irreálisan magas a fizetése, ami roppant mód nehezíti a megállapodást az igazolásoknál és a kölcsönadásoknál. Jelenleg például Saviola rostokol ezért Katalónia székhelyén, noha hívja a Monaco, ahová menne is szívesen a kis argentin. A gránátvörös-kékeknél persze ettől függetlenül tengernyi pénz áll rendelkezésre, amelyből a mostani nyáron sem sajnáltak költeni.
Eddig hét új játékos igazolt a Frank Rijkaard vezette csapathoz, és a névsort elnézve egyikük sem másodhegedűsnek érkezett a Camp Nouba. A csatárposztra hosszú hercehurca után sikerült szerződtetni Samuel Eto’ót, akiért az őt legutóbb foglalkoztató Mallorca mellett a jogtulajdonos ősi riválisnak, a Real Madridnak is le kellett szurkolni 12 millió eurót. A kameruni éktársa a sokadik virágzását élő, a Celtictől elcsábított Henrik Larsson lesz. Rajtuk kívül érkezett még Deco (Porto), Edmilson (Lyon), Sylvinho (Celta), Giuly (Monaco) és Belletti (Villarreal). Bár a távozók névsora is tekintélyes - Luis García (Liverpool), Óscar López (Lazio), Kluivert (Newcastle), Quaresma (Porto), Cocu (PSV), Reiziger (Middlesbrough), valamint a visszavonuló Luis Enrique és Overmars -, ám összevetve a két listát, úgy tűnik, a Barcelona mindenképpen erősödött az elmúlt idényhez képest, azaz 1999 után végre megalapozottan hajthat egy jelentős trófeára.