Jól jegyezzük meg ezt a momentumot, mert a későbbiekben még fontos lehet: Tarján András bal kézzel húzott&S hogy mindez miért fontos?
Tóth (balra) és Bátorfi legalább egy helyet elôrelépne Sydneyhez képest (Fotó: Danis Barna)
Tóth (balra) és Bátorfi legalább egy helyet elôrelépne Sydneyhez képest (Fotó: Danis Barna)
Egyelőre maradjunk annyiban, hogy az a bal kéz nagyon jót tett, sőt ideálissá varázsolta a Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina páros leendő athéni útját: a Sydneyben negyedik helyezett magyar duó a nyolcaddöntőben a horvát Boros, Vaida egység ellen lép asztalhoz, s ha sikerrel veszi az akadályt - és miért is ne venné sikerrel -, úgy a negyeddöntőben a szingapúri Jing Jun Hong, Li Jia Wei vagy a dél-koreai Kim Bok Zsae, Kim Kjung A egység következhet. Igen, jól látják: sehol egy kínai ellenfél, de még a sportág nagyhatalma B-csapatának tartott hongkongiaknak sincs nyomuk, márpedig pontosan ezt szerették volna a mieink. Köszönhetően annak a bal kéznek… - Igen, magam is úgy gondolom, hogy ennél jobb sorsolást nem kaphattak volna a lányok - magyarázta mosolygós arccal a magyar női válogatott szövetségi kapitánya. - Ha az ideális ágat akartam volna összeállítani, akkor valószínűleg ugyanezeket a neveket írom a papírra. - Ezek szerint elégedett? - Maradéktalanul. Bevallom, féltem egy kicsit a sorsolástól, mert ritkán van szerencsénk, de most ezen ritka alkalmak egyike volt. - És a verseny végén milyen eredmény tenné hasonlóan vidámmá? - A pontszerző helyre mindenképpen van esély. Egyénileg mindkét horvát játékos, Boros és Vaida is nagyon jó asztaliteniszező, de szerintem nem játsszák olyan jól a párost, mint a mieink. Ha sikerül továbblépni, akkor a négy közé jutásért két, csaknem azonos képességű ázsiai pár közül kerülhet ki a következő ellenfél, de egyiküket sem tartom legyőzhetetlennek. - Az egyesről még nem beszéltünk…
- Ott viszont nem sikerült az európai ágra kerülnünk, mindhárom játékosunkra ázsiai vetélytárs vár, de szerencsére a kínaiak itt is messze vannak. A mezőny rendkívül sűrű, szinte nincs is könnyű ellenfél, de azt gondolom, hogy ebben a számban is szerezhetünk kellemes meglepetést, bár az is igaz, hogy itt nem lehetnek olyan merész álmaink, mint párosban. Ami a női egyest illeti, Fazekas Mária az első fordulóban a 48 közé jutásért az üzbég Inojatovával játszik, győzelem esetén a 32 közé kerülésért az észak-koreai Kim Hjung Mi következhet, a 16 közé pedig a román Steff-fel játszhat. Bátorfi Csilla a 32 közé jutásért a Guenni (tunéziai)-Cada (kanadai) meccs győztesével melegíthet, hogy aztán a 16 közé jutásért a szingapúri Li Jia Wei, a nyolcaddöntőben pedig a japán Umemura ellen lépjen asztalhoz. Tóth Krisztina első ellenfele az Oshonaike (nigériai)-Rodríguez (chilei) meccs továbbjutója lesz, a 16 közé kerülésért a hongkongi Tie Ja-na, a nyolcaddöntőben pedig az észak-koreai Kim Hjun Huj állhatja az útját. Az egész asztalitenisz-torna nagy kérdése pedig - mint mostanában minden világverseny esetében - az, hogy képes lesz-e valaki a kínaiak útját állni bármelyik számban. Szerencsére a számunkra legfontosabb női párosban a mieinknek erre legkorábban a négy között lehetne módjuk. Tudják, mit? Nem is lenne olyan rossz kipróbálni, hogy a Bátorfi, Tóth duó mire lehet képes ellenük. Na persze, csakis az elődöntőben... ---- A ---- A