Ralfnak tovább kell pihennie

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2004.08.05. 20:29
Címkék
Ralf Schumachernek bele kell törődnie, hogy az orvosok remekül értenek a dolgukhoz. Az Egyesült Államok Nagydíján kettős csigolyatörést szenvedő versenyző mindent megtett, hogy a szakemberek által jósolt három hónapos kényszerpihenőjét a kétharmadára csökkentse, és elindulhasson az augusztus 15-ei Magyar Nagydíjon.
Az orvosok kiábrándították a németet, és azt sem garantálják, hogy a hónap végén esedékes Belga Nagydíjon ott lehet a rajtrácson."Tökéletesen érzem magam, de jobb, ha az orvosokra hallgatok" - nyilatkozta Ralf. A Bild csütörtöki számában Willi Weber is beszélt a döntésről. "Megvizsgálták Ralf csontjainak erősségét, és sajnos nem kielégítőek az eredmények. A csigolyák még nem olyan erősek, mint a törés előtt, és így nem szabad kockáztatni, mert az indianapolisihoz hasonló baleset esetén Ralf megbénulna. Ezt pedig senki sem akarja" - mondta Weber.A csapat csütörtökön megerősítette a hírt. "Bár Ralf állapota folyamatosan javul, még nem alkalmas arra, hogy versenyautóba üljön. Versenyről versenyre elemezzük a visszatérésének lehetőségét, és amint rendben lesz, újra rajthoz állhat" - adták ki a grove-iak hivatalos közleményükben. Azt is közölték, hogy pénteken jelentik be, kivel pótolják a hatszoros futamgyőztest. Minden bizonnyal Antonio Pizzonia lesz a beugró, a Német Nagydíjon két pontot szerző brazil sokkal meggyőzőbb teljesítményt nyújtott, mint a Franciaországban és Nagy-Britanniában szerepet kapó Marc Gené (10. és 12. hely).Ralf jövő évi csapata, a Toyota-istálló csütörtökön hivatalosan is bejelentette, hogy a Magyar GP-től fogva Ricardo Zontával helyettesíti Cristiano da Mattát. Amint arról tegnapi számunkban részletesen beszámoltunk, Da Matta és a csapat viszonya annyira megromlott, hogy jobbnak látták a felek, hogy nem folytatják együtt. A hivatalos bejelentésben erről nem esik szó, csak arról, hogy Zonta megérdemelten jut a lehetőséghez."Ricardo az utóbbi időszakban olyan meggyőző teljesítményt nyújtott harmadik számú pilótaként, hogy úgy döntöttünk, versenyen is lehetőséget adunk neki. Ha megfelelően teljesít, jó eséllyel indul a jövő évi versenyzői állásért. Az idény eddigi eredményeit figyelembe véve úgy döntöttünk, Olivier Panist tartjuk meg versenyzőnek, de Cristiano da Matta is szerződésben marad velünk, és bármikor rendelkezésünkre áll, akár versenyzésről, akár tesztelésről, akár szponzori teendők teljesítéséről van szó" - fogalmazott Tomita Cutomu, a Toyota csapatvezetője.
Német vonatkozású hír, hogy a Török Nagydíj érkeztével kettő helyett egy versenyt rendezhetnek évente az országban. A Német GP mellett évek óta az Európai Nagydíjat is Németországban tartják meg, de előfordulhat, hogy csak egy verseny marad, amely felváltva rajtol a Hockenheimringen és a Nürburgringen. Ugyancsak Németországban, a TZ bulvárlapban jelent meg a hír, amely szerint a BAR-csapat jövőre Mika Häkkinennel helyettesíti Szato Takumát, Jenson Button csapattársaként. Ez a hír több szempontból is falsnak tűnik, nem valószínű, hogy a cserére sor kerül.
Legfrissebb hírek

Felkészülési mérkőzés: Magyarország–Görögország

Magyar válogatott
1 perce

Kikaptunk Ukrajnától, továbbra is győzelem nélkül állunk az U21-es Eb-selejtezősorozatban

Magyar válogatott
10 perce

Premier League: De Zerbi a Tottenham új edzője – hivatalos

Angol labdarúgás
33 perce

Birkózás: ötszörös olimpiai bajnok edzője lett a kínaiaknak

Birkózás
42 perce

Úszás: zajlik az edzői mentorprogram

Utánpótlássport
48 perce

Marco Rossi ezt a tizenegyet küldi pályára Görögország ellen – kezdőcsapatok

Magyar válogatott
54 perce

Lapunk munkatársait is díjazták a sportújságírók éves kongresszusán – videó

Egyéb egyéni
56 perce

Hiánypótló életmódkönyv készült a felső tagozatos diákoknak

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik