Finoman szólva is eseménydús volt a szombati nap a Kínában zajló Ázsia-bajnokságon, a hétvége első napjára kiírt két mérkőzés ugyanis kilenc gólt hozott, és bár ebből hét az Irán-Dél-Korea derbin esett, a másik ágon, a japán-jordán mérkőzésen viszont egy ritkán látható, idegörlő tizenegyespárbajt izgulhattak végig a nézők.
Időrendi sorrendben haladva előbb a címvédő Japán és az első kontinentális tornáján szereplő Jordánia párharcáról illik szólni. A közel-keletiek csapata már azzal nemzeti hőstettet hajtott végre, hogy kvalifikálta magát a tornára, a csoportból való továbbjutás hab volt a tortán, ennek megfelelően a kieséses fázisban történő szereplés egyenesen jutalomjáték volt a jordánok számára. A gárda ennek megfelelő produkciót nyújtott Japán ellen, felszabadultan, igaz, helyenként szétszórtan futballozott.
Ali Karimi (fehérben) harmadik találata elôtt
Jellemző, hogy miután Szeradzs a 11. percben fejjel megszerezte a vezetést, három perc sem kellett, hogy a japánok egyenlítsenek: Nakamura szabadrúgását követően Szabbah kapus csak kiütni tudta a labdát, Szuzuki pedig nem kegyelmezett a csak szemlélődő védők között. A folytatásban mindkét válogatottnak volt esélye bőven a második gól bevitelére, ám egyik oldalon sem rezdültek meg a hálók, így a kilencven perc, majd a hosszabbítás lejártával jöhettek a tizenegyesek. Japán kezdett - tragikusan: előbb Nakamura, majd Alex is az égbe lőtte a labdát, miközben Abu Zema betalált jordán részről. Ekkor a japánok - szövetségi kapitányukkal, Zicóval az élen - egy kisebb hisztit vágtak ki, mondván, az ellenfél kigúnyolja őket, másrészt a tizenegyespontnál botrányos a gyep minősége. Állt a játék vagy öt percet, végül a játékvezető úgy határozott, hogy folytassák a párbajt a másik kapunál. A jordánok második embere, el-Avadat belőtte a tizenegyesét, és nagyon úgy tűnt, a szigetországiakat a helyváltoztatás sem menti meg. Fukunisi szépített, viszont Akel is bevágta a harmadik jordán büntetőt, így Nakata Kodzsi hiába talált a kapuba, Jordániának két meccslabdája volt. A hatalmas lehetőség viszont megroggyantotta az újonc játékosainak lábait, akik sorrendben négy tizenegyest is elrontottak, úgy, hogy közben még a japánoktól Nakazava is hibázott egyet, azaz Jordánia összesen háromszor szalasztotta el az elődöntőbe jutást. "Sok éve vagyok a labdarúgásban, de ilyet még nem láttam. A jordán játékosok tiszteletlenek voltak, és ezért mennek most haza" - jelentette ki Zico a mérkőzés után, arra utalva, hogy az ellenfél futballistái kifigurázták az első két tizenegyest elhibázó japánt. Irán viszont nem kegyelmezett, a négy évvel ezelőtti negyeddöntőnek a "visszavágóján" hatalmas küzdelemben két vállra fektette Dél-Koreát. Libanonban a dél-koreaiak úgy nyertek, hogy az irániak 1-0-s vezetését az utolsó percben egalizálták, és a hosszabbításban szerzett góljukkal jutottak tovább. A vezetést ezúttal is a muzulmán ország válogatottja szerezte meg, mégpedig négy alkalommal - ebből háromszor Ali Karimi volt eredményes -, és mivel az Ázsia-bajnokságot legutóbb 1960-ban megnyerő dél-koreaiak csak háromszor tudtak egyenlíteni (az utolsó percekben általános ostrom alá vonták Mirzapur kapuját), Irán jutott a legjobb négy közé. ----