Varga, Hirling: bronzérem

Cs. B.Cs. B.
2004.06.20. 21:46
Címkék
Ami nem sikerült az egyiknek, az bejött a másiknak. Röviden így összegezhető két férfiegységünk döntős szereplése az idei utolsó Vk-versenyen, Luzernben.
Míg ugyanis a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egység végre dobogóra állhatott – harmadik lett –, addig kétszeres világbajnok kétpárevezősünk tagjai, Haller Ákos és Pető Tibor meg kellett hogy elégedjenek a hatodik hellyel. Pedig a szombati középdöntő alapján inkább az utóbbi hajó tűnt esélyesnek az éremszerzésre, miután futamából a második helyen – összességében a harmadik legjobb idővel – lépett a hatos fináléba. Ám vasárnapra elfogyott a lendület, és Hallerék végig a hatodik helyen evezve, az A-döntő utolsó helyén végeztek. Nem úgy Varga Tamásék, akik a középdöntőbeli gyengébb szereplés után – ahol futamukból épp hogy továbbléptek – vasárnapra igencsak összekapták magukat, és remek tempóban, minimális különbséggel lemaradva az olasz és francia csapattól, bronzérmesként értek célba.

Remekül idôzített a Varga (balra), Hirling kettôs: a szombati gyengébb szereplés után a döntôben a harmadik helyet szerezte meg (Fotó: Danis Barna)
Remekül idôzített a Varga (balra), Hirling kettôs: a szombati gyengébb szereplés után a döntôben a harmadik helyet szerezte meg (Fotó: Danis Barna)
Remekül idôzített a Varga (balra), Hirling kettôs: a szombati gyengébb szereplés után a döntôben a harmadik helyet szerezte meg (Fotó: Danis Barna)
A győzelmet egyébként mindkét esetben az olaszok szerezték meg, kétpárban az idén verhetetlennek tűnő Rossano Galtarossa, Alessio Sartori duó, amely az olimpiai címvédő szlovén Luka Spik, Iztok Cop kettőst előzte meg, míg a könnyűsúlyúaknál a szintén nagy favoritnak tartott Elia Luini, Leonardo Pettinari kettős.
A szintén könnyűsúlyú Stift Edit, Remsei Mónika kétpár a B-döntőben negyedik lett, így összességében tizedikként zárt, ami ugyancsak csalódás, mivel Melis Zoltán szövetségi kapitány a 7–8. helyre várta a magyar duót. ---- V ---- M
Legfrissebb hírek

Mégsem Törökországban folytatja Darwin Núnez; újabb csatáropciók a Napolinál – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
1 perce

Sajtóhír: Hadjar kihagyhatja a Holland Nagydíjat, ami teljes lavinát indíthat el – legalábbis egy futamra

F1
18 perce

Valter Attila harmadszor indul a Vueltán

Kerékpár
20 perce

Monika Kobylinska ismerősök közé érkezett a Lokinál

Kézilabda
32 perce

Rodri: Az a feladatom, hogy átadjam a tapasztalatomat a Barcelonának

Spanyol labdarúgás
40 perce

Mourinho szerint a Real Madridnak nincs szüksége Rodrira

Spanyol labdarúgás
1 órája

Vádemelés után: „A gyerekek biztonságát ugyanúgy számon kellene kérni, mint az érmeket”

Egyéb egyéni
2 órája

Vida Máté: A pályafutásomat a sérülések törték ketté

Magyar válogatott
3 órája