Miközben a hollandok bővelkednek csatárokban (még azt a luxust is megengedhetik maguknak, hogy Patrick Kluivertet, Pierre van Hooijdonkot és Roy Makaayt is a kispadra ültessék), illetve a védelmük összetételén tanakodnak (egyre inkább úgy tűnik, hogy John Heitinga kiszorítja a kezdőből Michael Reizigert), addig a keddi riválisnál, Németországnál csatárgondok vannak, és még az is előfordulhat, hogy felesleges lesz négy védőt szerepeltetni az oranjéban.
Talán mindenki jobban járna, ha Rudi Völler (balra) és Kevin Kuranyi együtt alkotná a német válogatott csatársorát Hollandia ellen
Talán mindenki jobban járna, ha Rudi Völler (balra) és Kevin Kuranyi együtt alkotná a német válogatott csatársorát Hollandia ellen
Miroslav Klose formán kívül futballozik, Fredi Bobic az utóbbi időben csak hírből ismeri a kaput, Thomas Brdaricból hiányzik az átütőerő, Lukas Podolski zöldfülű, így mindössze Kevin Kuranyi jelenléte hat megnyugtatóan Rudi Völler csapatfőnökre. De az egymás közötti edzőmeccseken a stuttgarti sem brillírozott. A jelenlegi állapotok ismeretében talán mindenki jobban járna, ha Völler is beszállna, erre azonban nincs esély, ő legfeljebb a pályán kívülről okozhat majd fejfájást a hollandoknak. Például azzal, hogy a visszafogottabb csatáraitól megvonja a bizalmat, leülteti őket a kispadra, és Kuranyival – illetve öt középpályással – próbálja megostromolni a holland védőfalat. "Ez a lehetőség is benne van a pakliban" – árulta el Michael Skibbe, a válogatott edzője. És hogy ez nem csupán a szakvezetők elképzelése, annak bizonyítékaként álljanak itt Michael Ballack szavai: "Ez olyan lehetőség, amelyet mindenképpen figyelembe kell vennünk. A mérkőzés úgyis a középpályán dől el." Az egycsatáros játék nem jelent feltétlenül hátrányt a Nationalelf számára, hiszen az idén márciusban Belgiumot 3–0-ra verte meg hasonló felállásban, és a nemzetközi elitben jegyzett csapat elleni utolsó győzelmét (Anglia, 2000 ősz, 1–0) is ilyen taktikával aratta.
"Jelentős probléma, hogy kevés gólt szerzünk, ezért is fontos, hogy mi egyet se kapjunk" – irányította át a figyelmet a másik problémás csapatrészre Oliver Kahn kapus. Mert bizony a két évvel ezelőtti világbajnokságon a döntőig a svájci óra precizitásával működő német hátsó alakzat az utóbbi időben nem muzsikált valami fényesen, erre bizonyíték a Románia elleni 1–5-ös, illetve a magyaroktól elszenvedett 0–2-es vereség. "Mindenki számára világos, hol hibáztunk – mondta Völler. – Egyik találkozó elején sem összpontosítottunk megfelelően, és túlságosan is távol voltunk az ellenfél játékosaitól. Alapvetően nem a szerkezeti felállás volt a kudarc oka, hanem a rengeteg elveszített párharc. A játékosok a három- és a négyvédős rendszerben is tudnak futballozni, akár egy mérkőzésen belül is." Mindkét formáció mellett (és ellen is!) szólnak érvek, ugyanakkor egyre inkább úgy tűnik – pláne a csatárgondok láttán –, hogy a csapatfőnök a négy bekk mellett teszi le a voksát. A négyből három hely már el is kelt, az nem kérdés, hogy a védelem két szélén Arne Friedrich és Philip Lahm, középen pedig Christian Wörns kezd majd. Valószínűleg a negyedik ember Jens Nowotny lesz, de még Frank Baumann-nak is van némi esélye az együttesbe kerülésre.