Győrbíró is mehet Athénba

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2004.04.18. 23:06
Címkék
Nagy reményekkel vágott neki négy magyar versenyzőnk a cesmei Mistral-világbajnokságnak, hiszen az öt kiadó olimpiai helyre velük együtt hat nemzet lányai ácsingóztak, azaz tudták, hoppon mindössze egy ország marad.
Nos a vesztes ezúttal Oroszország lett, a mieink Győrbíró Lívia révén másodikként kvalifikálták magukat az athéni nyári játékokra. A sorrend egyébként a következőként alakult: Győrbíró előtt a tunéziai, mögötte a mexikói, ciprusi, Porto Ricó-i versenyző futott be.
Legjobb magyar indulónk egyébként a 59 résztvevőt számláló mezőnyben a 45. lett, Gádorfalvi Luca az 51., Detre Diána az 53., míg Bárány Judit a 59. helyen végzett.
Mindamellett a Magyar Szörfszövetség tavaly novemberi határozata szerint még korántsem biztos, hogy Győrbíró képviseli majd színeinket az ötkarikás eseményen, a Kieler Woche Eurolymp újabb válogatót jelent a lányoknak, s az összesített győztes élhet végül a lehetőséggel.
A világbajnoki cím egyébként az olasz Alessandra Sensinié lett, aki nagy fölénnyel kaparintotta meg az aranyérmet, akárcsak a francia Julien Bontemps a férfiaknál. Ez utóbbi végeredmény érdekessége, hogy a legjobb négy között három francia is helyet kapott, csupán a lengyel Przemek Miarczynski tudott beférkőzni közéjük. A két magyar szörfös közül Gádorfalvi Áron az 57., Utassy Lóránd a 89. helyen zárt. ---- E ---- M
Legfrissebb hírek

Női kosár: meglepetést is okozhat a DVTK a lublini Euroliga-selejtezőn

Kosárlabda
1 perce

Három útlevél, egy zöld kártya és egy történelmi bronzérem

Atlétika
3 perce

Mátyás Tibor: negyven év a Sport utcában

Képes Sport
21 perce

Rali ob: nem pótolják a Székesfehérvár-ralit, Németék az abszolút bajnokok

Egyéb autó-motor
22 perce

NB I: csökkent a legnagyobb és a legkisebb költségvetésű klubok közötti különbség

Labdarúgó NB I
23 perce

Simeone harcolna az inzultusok ellen, reagált az őt provokáló Liverpool-szurkoló

Bajnokok Ligája
53 perce

Barcelonába igazol a Szeged izlandi irányítója – sajtóhír

Kézilabda
59 perce

Gyász: 62 évesen elhunyt Nagy Tibor, a váci futball ikonja

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik