Phoenix-Mecano-Kecskeméti FRC–Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1 (–25, 24, 18, 25)
Kecskemét, 400 néző. V: Ujházi, ifj. Juhász
KECSKEMÉT: SOMODI 15, Buday 5, IFJ. NAGY 26, KÁSA 2, Kodácsy 10, URFI 14. Cs: Rácz (liberó), Rapi, Tamás 4. Edző: Karagics Mátyás
KAZINCBARCIKA: Morozov 16, JÁNOSI 18, SZAFRONOV 15, Schildkraut 1, Tóth G. 6, Tomanóczy 10. Cs: Bencsik (liberó), Kovács Z., Csala, Toronyai 1, Szekeres. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 5:10, 7:13, 14:15, 16:19, 20:22. 2. játszma: 4:4, 8:6, 9:14, 15:17, 16:21, 20:22. 3. játszma: 7:2, 9:6, 10:9, 15:12, 18:14, 21:15. 4. játszma: 5:2, 7:8, 13:12, 17:19, 19:21, 21:22
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–2

Nagyobb lendülettel, tűzzel kezdte a meccset vendéglátójánál a Barcika, és az első játszma felénél már hatpontos előny birtokában volt. A kecskemétiek rosszul fogadták a nyitásokat, illetve Tomanóczy ütéseinek sem találták az ellenszerét. Aztán szép lassan kezdett felzárkózni a KFRC, ami főleg a javuló blokkjainak, valamint ifj. Nagy szenzációs ütéseinek volt köszönhető, de Jánosi produkciója révén a vendégek kerültek előnybe. A második szettben jöttek Jánosi nyitásai, valamint Tomanóczy és Tóth ütései, és máris 9:14-et mutatott az eredményjelző. Aztán 24:24-nél Somodi állt a nyitóhelyre, és neki köszönhetően sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak. Ez feltüzelte őket, mert a harmadik játékrészt nagy elánnal kezdték. Jól mezőnyöztek, a blokkjuk is olajozottan működött, az előnyük pedig egyre csak nőtt. Próbálkozott Daniel Oravec, a vendégek mestere mindennel: hozta a cseréket sorra, időt kért, de mindhiába. "Játszik a csapat" – kiabálták a hazai szurkolók kórusban, és valóban játszott a KFRC, amelyet még az sem zökkentett ki a ritmusból, hogy az addig jól játszó Kodácsynak megsérült a dereka, és nem tudta folytatni a játékot. A negyedik felvonást kapkodva kezdték a borsodiak, de az első technikai szünetig rendezték soraikat, és ledolgozták hátrányukat. Innentől pedig elkezdődött a végjátékig tartó látványos, gigászi küzdelem. A végén, 25:25-nél ifj. Nagy ütött egy hatalmasat, majd Urfi mutatott be egy kiváló egyes blokkot, és jöhetett ismét az öröm a kecskeméti oldalon…