Szerdán temetik el Pantanit

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2004.02.16. 21:27
Címkék
Szerdán temetik el Marco Pantanit, a világhírű olasz kerékpárost, akinek holttestére szombaton késő este találtak rá Rimini egyik szállodai szobájában. A gyászszertartást Cesenaticóban, a "Kalóz" szülővárosának San Giacomo sul Porto Canale nevű katedrálisában tartják meg, és ezt megelőzően a család házában állítják fel a ravatalt. Cesenaticóban szerdán városi gyásznap lesz.
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Ez az amatôr kerékpáros is pontosan tudja: Marco Pantani személyében egyik legendáját veszítette el a sportág
Hétfő este Giuseppe Fortuni, a boncolást végző orvos nyilvánosságra hozta a boncolás eredményét. Eszerint Pantani tüdő- és agyvérzés következtében halt meg, gyakorlatilag összeomlott a keringése. Az orvos elmondta: semmi sem utalt erőszakos halálra, nem találtak kábítószert Pantani szervezetében, ugyanakkor egyelőre az öngyilkosság lehetőségét is kizárják. Azért egyelőre, mert a toxikológiai vizsgálatok eredményére még jó néhány napot kell várni, a végleges jelentést körülbelül két hét múlva hozzák nyilvánosságra.
Időközben kiderült, hogy mit írt Marco élete utolsó napjaiban (óráiban) a szállodai fejléces papírra a szobájában: "Egyedül maradtam", "Senki sem tud megérteni, sem a kerékpárosvilágban, sem a családomban", "Bolíviába akarok menni kitisztulni, szakítani akarok ezzel a világgal. Újra nyeregbe akarok ülni."
A rendőrség megpróbálja rekonstruálni Pantani életének utolsó napjait, utolsó óráit, ugyanakkor senki sem erősítette meg a hírt, hogy a kerékpáros szobájában ismeretlen eredetű fehér port találtak volna. Kihallgatták azt a három fiatalembert is, akik péntek este a szálloda folyosóján futottak össze Marcóval, és félórát beszélgettek vele. Ôk elmondták, hogy Pantani meglehetősen furcsán viselkedett: hol barátságos volt, hol ellenséges, hol pörgött, hol lelassult, hol vidám volt, hol szomorú.
Hétfőn hazaérkeztek Olaszországba Pantani szülei, Paolo és Tonina, akik Görögországban nyaraltak, amikor fiuk meghalt. ",Meggyilkolták a fiamat, meggyilkolták" – mondta sírva az édesanyja, amikor partra szállt Anconában, ahová hajóval érkezett Patraszból.
Szintén Pantanival kapcsolatos hír, hogy Rieti városának tanácsa úgy döntött: a városhoz tartozó Terminillo-hegyet, amely az elmúlt években kétszer (1997-ben és 2003-ban) is vendégül látta a Giro d'Italiát, a kiváló kerékpárosról fogja elnevezni. Ha a hatóságok is beleegyeznek, a Terminillo tetejének új neve Cima Pantani, azaz Pantani-csúcs lesz.
Végül két érdekesség: a német Bild szerint Pantani szerelmi csalódásában, dán barátnőjével, Christinával történt szakítása miatt lett öngyilkos, míg a nagy rivális Lance Armstrong így búcsúzott Marcótól: "Sokkolt a hír, részvétemet nyilvánítom a családjának, a barátainak és a szurkolóinak. A kerékpározás nagyszerű sportolót és nagyszerű embert veszített el."
Legfrissebb hírek

Hadjar nem indul a Holland Nagydíjon; Cunoda visszatér az F1-be – hivatalos

F1
19 perce

Kép: 900 lóerős Lamborghinit vett Kerkez Milos

Légiósok
21 perce

Magyarázzuk a bizonyítványt: Németh András csillagos 7-es!

Labdarúgó NB I
40 perce

65 millió fontért vehet középpályást az MU; új szélsőcélpontja van az Arsenalnak? – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

Már csak a brit cégcsoporttal tárgyal Székesfehérvár a Videoton értékesítéséről

Labdarúgó NB II
1 órája

Márton Richárd: Ne vakargassa a fejét az edzőm!

Úszás
1 órája

„Hatalmas hibát követtem el” – kokainozás miatt eltiltották Nick Kyrgiost

Tenisz
1 órája

Portugál szupertehetséggel erősített a Roma – hivatalos

Olasz labdarúgás
1 órája