Dakar: Szalayék továbbra is versenyben

2004.01.17. 12:16
Címkék
Először is a megnyugtató hír: továbbra is versenyben van a Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Frontera) duó a Dakar-ralin. A tegnapi Tidzsikdzsa és Nuáksut közötti 579 km-es etapon ismét meggyűlt az egyetlen versenyben lévő magyar autós egység baja a technikával, de végül a kamion segítségével hajnali 6 órakor beértek a táborba, és el is tudtak indulni Dakar felé, teljesíteni a tizenhatodik nap 648 kilométerét.

Szalay Balázs a pénteken kezdett és szombaton befejezett újabb maratoni szakaszról így nyilatkozott: "Az egész végig homokos pályát óriási dűnék keresztezték. Mivel az utolsók között rajtoltunk, ezért ezek a dűnék nekünk, már sötétedés után jutottak. Előfordult, hogy csak méterről - méterre haladva tudtunk kijönni egy-egy dűne fogságából. Az összes ellenőrző pontot érintve, sikeresen teljesítettük az összes gyorsasági szakaszt. Az utolsó összekötőn sajnos tönkrement a váltónk, így csak a kamion segítségével tudtuk elérni a tábort hajnalban. Szerelőinknek sikerült a 09:44-es rajtunkig üzemképes állapotba hozni az autót, úgyhogy irány a szenegáli főváros, Dakar!"

Mindent a Dakarról: www.dakar.hu
Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
1 perce

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
15 perce

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
17 perce

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
18 perce

Harry Kane az angol, Jordan Ayew a ghánai csatársorban – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
21 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
36 perce

Portugália 5–0-ra megverte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
36 perce

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
48 perce
Ezek is érdekelhetik