Kincset érő két nap pihenő

2004.01.15. 20:57
Címkék
Az Alba Volán az alapszakasz során, múlt kedden még 60-ra győzte le a Medvescakot, a negyeddöntőben mindkét mérkőzésen "csak" egygólos győzelmekre futotta az erőből, a mentális frissességből.
A fehérváriak ugyanis kilenc nap alatt hat mérkőzést játszottak, s ilyen menetelés során még a legvérmesebb szurkolók is megbocsátják a nem túl lehengerlő játékot, lényeg a négy közé kerülés. A két negyeddöntő-mérkőzés egyik hőse Tőkési Lajos, aki hátvéd létére két góllal és két gólpasszal alaposan kivette részét a hét Volán-gólból.– Pihenünk, regenerálódunk – mondta nem túl friss hangon a 28 éves hátvéd. – Sok volt a meccs az elmúlt kilenc napban. Elfáradtunk, elfásultunk. Nem is fizikailag, inkább mentálisan facsarodik ki az ember.– A fáradtsággal indokolta a Volán a Magyar Kupa döntőjében elszenvedett vereséget is…– Igen, már akkor is nagyon elegünk volt, képzelheti, hogy azóta sem lett jobb. Persze imádjuk a hokit, de a gépies játék nem túl hatékony. A vasárnapi kupadöntő után két nappal máris jött az Interliga negyeddöntője. Még feldolgozni sem volt időnk a kudarcot, máris újabb feladatra kellett összpontosítani.– Akkor a Medvescak ellen jócskán benne volt még a fejekben a Dunaújváros pezsgőzése.– Ez az egész csapaton látszott, meg Budai Krisztiánon is, akit az első két Ladányi-gól bizonyára megviselt. Persze ő is, mi, mezőnyjátékosok is megtettünk mindent a horvátok ellen, de az nem volt az igazi.– Ön ezzel szemben eléggé impozáns teljesítményt nyújtott a negyeddöntőben.– Így sikerült. Mindkét meccsen én lőttem az első gólt, kedden Ocskay bulija után hozzám került a korong, s ahogy az edzők mindig mondják, ha lövőhelyzetbe kerül az ember, rá kell durrantani. Ami máskor nem mindig sikerül, az most mindkétszer beakadt. A szerdai meccsen szintén messziről bombáztam, az már, azt hiszem, megpattant, de a lényeg, hogy bement. Ezenkívül volt még két gólpasszom, Simon és Csibi góljainál voltam asszisztadó. – Két meccsen négy pont, statisztikáink szerint ezzel nyolc pontnál tart, azaz a két negyeddöntőn ért el annyit, mint eddig az Interliga-meccsein összesen.– Lehet, és nagyon örülök neki, de nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy a csapat a fáradtság és a nem túl jó játék ellenére a négy között van.– Az elődöntőben a Dunaújvárost kiejtő Nowy Targ következik.– A Nowy Targ jobb csapat, mint a Medvescak, úgyhogy nem lesz könnyű dolgunk, de ismét hazai pályán játszhatjuk az első két meccset, és két nap teljes pihenőt kaptunk az edzőnktől. El sem tudom mondani, hogy ez mekkora kincs. Remélem, pihenten sikerül a lengyel ellenfelet mindkétszer legyőzni. Hiszek a csapatban, bennünk van a siker, és ha fejben újjászületünk, nehéz lesz minket megállítani, és nemcsak az elődöntőben, hanem a döntőben is!
Legfrissebb hírek

Kolumbia ellen is meglepetést okoz Kongó? Elindult a 2. kör utolsó meccse

Foci vb 2026
10 perce

Luka Modric: Hihetetlen, hogy eljutottam a 200. meccsig a kedvenc mezemben

Foci vb 2026
18 perce

Foci vb 2026: Kolumbia–Kongói DK 0–0

Foci vb 2026
27 perce

A 200. válogatott meccsét játszó Luka Modricot ünnepelték társai Panama legyőzése után

Foci vb 2026
35 perce

Nulla változása a kolumbiai és a kongói kezdőben

Foci vb 2026
50 perce

Vb 2026: Kolumbia és a Kongói DK sem változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
51 perce

Statisztikák: Luka Modric a negyedik világon, aki elérte a 200. válogatottságot

Foci vb 2026
59 perce

Horvátország fél gőzzel is nyert, Panama már nem juthat tovább a csoportkörből

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik