Tervek a szebb jövőért

L. Á.L. Á.
2003.12.29. 20:36
Címkék
Hétfőn rövid évi végi tárgyalás erejéig találkozott egymással Belán Gábor, a Magyar Országos Torna Egyletek Szövetségének elnöke és Altorjai Sándor, a szövetség főtitkára, a tanácskozás fő témája pedig mi más is lehetett volna, mint a magyar torna helyzete.
A kudarccal zárult augusztusi anaheimi olimpiai kvalifikációs világbajnokság után egyértelművé vált, hogy gyökeres változtatásokra van szükség a sportágban, hiszen bár két versenyzőnk, Gál Róbert és Szarka Krisztina ott lesz a jövő évi athéni játékokon, a magyar torna csak halvány vonalakban emlékeztet dicsőséges múltjára.– A szebb jövő érdekében ültünk össze az elnök úrral – mondta Altorjai Sándor. – Az ünnepek alatt mindketten sokat gondolkoztunk, terveket készítettünk, amelyek a közeljövőről is szólnak, és ugyanakkor már egy hosszú távú projekt részei.– Konkrétumokat lehetne hallani?– Egyelőre nem. Lényeg az, hogy szó esett a jövő évi költségvetésről, az Európa-bajnoki felkészülésről, a Heraklész-programról és arról, hogyan segítsük a fiatalabb versenyzők beilleszkedését a felnőttcsapatba. Ez azért is fontos, mert többen iskolába járnak még, így tanulmányaikat össze kell hangolni a napi edzésprogrammal, az edzőtáborokkal és a versenyeztetéssel.– Januárban kinek az irányításával kezdik meg a versenyzők az Európa-bajnoki felkészülést?– Vereckei István és Maráczi Márta irányításával. Ôk egy ideje megbízott szövetségi kapitányokként dolgoznak a csapatok élén, az elkövetkező napok feladata lesz, hogy megjelentessük a pályázatokat a szövetségi kapitányi posztokra. Úgy határoztunk, hogy az elnökség február végén hirdeti ki az eredményt.– Jelezte már valaki, hogy benyújtja a pályázatát?– Erről is, arról is lehet hallani, ám neveket addig nem szívesen mondanék, amíg nincs a kezünkben a konkrét pályázat.– Ez tökéletesen érthető. Amit tudunk tehát, az az, hogy a válogatott versenyzők januárban megkezdik a felkészülést az áprilisi ljubljanai és amszterdami Európa-bajnokságokra.– Így van, a fiúk már január ötödikén elutaznak Tatára, ahol háromhetes alapozó edzőtáborban vesznek részt, míg a lányok két héttel később csatlakoznak hozzájuk. Tudomásom szerint mindenki egészséges, vagyis azt mondhatom: hosszú idő után talán szerencsés idénykezdetet élhetnek meg válogatottaink.
Legfrissebb hírek

Pape Gueye duplázott, Szenegál öt gólt vágott Iraknak – videók

Foci vb 2026
4 perce

Szenegáli kiütés emberelőnyben: az afrikai csapat nagy lépést tett a továbbjutás felé

Foci vb 2026
6 perce

Zárás az I-csoportban: Norvégia–Franciaország 1–4, Szenegál–Irak 5–0

Foci vb 2026
7 perce

Dembélé főszereplésével a franciák simán nyerték a csoportrangadót a norvégok ellen

Foci vb 2026
11 perce

Ismaila Sarr közben megdöntötte a szenegáli vb-rekordot

Foci vb 2026
23 perce

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
26 perce

A szenegáliak menetelése nagyon nem jó Skóciának

Foci vb 2026
32 perce

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
41 perce
Ezek is érdekelhetik