

Az eddigi Dakarokon mindig Chevrolet Blazert irányított – ha nem is mindig ugyanazt a kocsit –, az idén azonban új autót épített: egy Opel Fronterát. Ez a típus mindeddig ismeretlen volt a Dakar-indulók körében, de Szalay reméli, idővel a gyár is fantáziát lát majd a sivatagi versenyzésben.
Az idén januárban rendkívül korán búcsúzott (a gondok már az európai szakaszokon elkezdődtek), ezért a legfőbb vágya az idén a célba érés. Persze, egy-két kiugró részeredménynek azért nagyon örülne, bár tudja, hogy a gyári menőket szinte lehetetlen megszorongatni.
Ami annak idején hobbinak indult, abból olthatatlan szerelem lett, Szalay egyszerűen nem tudja elképzelni az életét a Dakar nélkül. Az idén új navigátorral vág neki a távnak (lassan már specialitásává válik, hogy minden évben mással megy a sivatagba) – Bunkoczi Lászlót a ralipályákról ismerheti a közönség.
Interjú Szalay Balázzsal: Szalay egy Fronterát vet be
OPEL FRONTERA
Hengerűrtartalom: 5600 kcm
Teljesítmény: 430 lóerő
Magassága: 1895 mm
Szélessége: 1995 mm
Hossza: 4720 mm
Súlya: 2150 kg
Benzintartály mérete: 450 liter
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





