Német győzelem a nőknél

Vágólapra másolva!
2003.12.15. 22:45
Címkék
A világbajnokságon már mindent (aranyérem, gólkirályi cím, a torna legjobb játékosa) begyűjtött, nem meglepetés, hogy a FIFA év végi szavazásán is Birgit Prinz (képünkön) végzett az élen. A német hölgy egy esztendeje második lett, most azonban helyet cserélt a 2002-es győztessel, Mia Hamm-mel. A német és az amerikai klasszis mellett a vb-ezüstérmes Hanna Ljungberg szinte labdába sem tudott rúgni.
Az ázsiai csapatok két elismerést is hazavittek: a nemzetközi elszigeteltségből kilépő Irak kapta meg Sepp Blatternek, a FIFA elnökének különdíját, míg Bahrein lett a 2003-as év legtöbbet fejlődött válogatottja. Bahreinben körülbelül ötezren futballoznak, természetesen nem a legjegyzettebb bajnokságokban. Éppen ezért volt meglepő, midőn a csapat egy-egy győzelem és döntetlen mellett négy győzelmet aratott a 2004-es Ázsia-kupa selejtezőiben. A menetelés jutalmául egy év alatt 41 helyet (a 105-ről a 64-re) lépett előre a FIFA világranglistáján. A legjobb csapatot nem választották, Brazília mint a világranglista vezetője vitte el a pálmát.
A sportszerűségi díjat a Celtic szurkolótábora kapta meg, köszönhetően annak, hogy a sevillai UEFA-kupa-döntő idején a városban jegy nélkül tartózkodó temérdek skót drukker semmiféle botrányt sem kavart.

Az egyéb díjak
Az év legjobb női játékosa: 1. Birgit Prinz (német) 268 pont, 2. Mia Hamm (amerikai) 133, 3. Hanna Ljungberg (svéd) 84
Az év csapata: Brazília
A legtöbbet fejlődő csapat: Bahrein
Elnöki különdíj: Irak
Fair play díj: a Celtic szurkolótábora
Legfrissebb hírek

Futsal: gólzáporos magyar győzelem a románok ellen

Magyar válogatott
19 perce

Madarász Gergely először nyerte meg a tenisz ob-t

Tenisz
44 perce

Fontos idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Topolya

Minden más foci
1 órája

NB I: Újpest–Kazincbarcika

Labdarúgó NB I
1 órája

Kézilabda: akadémiai uralom az élvonalbeli leánybajnokságokban

Utánpótlássport
1 órája

Így törte el a korábbi youtuber állkapcsát Joshua – kép

Ökölvívás
1 órája

Fordulatos meccsen négygólos döntetlent játszott a Cagliari és a Pisa

Olasz labdarúgás
1 órája

Férfi kézi: Rea Barnabás távozik a Stjarnantól – hivatalos

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik