Gyűrűparádé Skóciában

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.10.25. 21:55
Címkék
Gál Róbert Világkupa-pontokért utazott el a glasgow-i Grand Prix-viadalra, ám az anaheimi világbajnokságon ugrásban negyedik helyezett tornásznak nem sikerült a finálékba kvalifikálnia magát.
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
Jordan Jovcsevnek egy régi–új riválissal, a kínai Tung Csennel kell szembenéznie (Fotó: Danis Barna)
A ferencvárosi tornász talajon és ugrásban is egyaránt a tizedik helyen zárt, ezeken a szereken – a világbajnokság kivételével – az idén szinte minden nemzetközi viadalon a dobogón tudott végezni.
Igaz, az augusztusi vb óta napi egyeket tréningező versenyző már az elutazás előtt jelezte, hogy ezúttal felemás formában van, energiáját most már sokkal inkább az olimpiai felkészülésre tartalékolja.
"Igen, sajnos mindkét szeren rontottam, talajon mindkét sorban kiléptem, míg az ugrások során meggyűlt a bajom a leérkezésekkel – mondta a döntőket a lelátóról figyelemmel kísérő versenyző. – Az idén megfogadtam, hogy minden versenyen arra törekszem majd, hogy fejlődjek a korábbi eredményeimhez képest, ám olykor igaz az a mondás, hogy sokkal nehezebb a már elért pozíciót megtartani, mint túlszárnyalni azt.”
Tehát magyar tornász nem szerepelt a finálékban, ám így is akadtak izgalmak a viadalon. A férfiaknál például talajon hatalmas meglepetésre a debreceni Hajdú Miklós tanítványa, Kyle Shewfelt legyőzte az olimpiai bajnok lett Igor Vihrovsot és a világbajnok román Marian Dragulescut. Lólengésben a román Marius Urzica győzelemmel köszörülte ki az anaheimi csorbát, míg a gyűrű óriási csatát hozott.
Olyannyira, hogy a bírók alig tudtak dönteni a gyakorlatok között, míg győztesnek hatalmas meglepetésre a kazah Timur Kurbanbajevet hozták ki, a második helyen hármas holtversenyt hirdettek a bolgár Jordan Jovcsev, a hollad Yuri Van Gelder és a kínai Tung Csen között.
Igen kérem, jól olvasták!
Az idén visszavonuló olimpiai, világ- és Európa-bajnok Csollány Szilveszter egykori nagy riválisa Tung Csen (az 1999-es világbajnokságon legyőzte a magyar tornászt) hosszabb kihagyás után visszatért a tornához. Ennek talán Jordan Jovcsev örül a legkevésbé, hiszen – bár a glasgow-i eredmények nem ezt mutatják – Csollány visszavonulásával teljesen nyitottá vált az út az olimpiai aranyérem felé. Az elmúlt időszak eredményei alapján ugyanis úgy tűnt, Jovcsev verhetetlen.
Nos, a jelenlegi állás szerint, nem lesz egyszerű helyzetben az athéni fináléban.

Grand Prix-verseny, Glasgow
Az első napi döntők
Férfiak.
Talaj: 1. Kyle Shewfelt (kanadai) 9.725, 2. Vihrovs (lett) 9.700, 3. Dragulescu (román) 9.675, 4. O'Neill (kanadai) 9.600, 5. Suciu (román) 9.575, 6. Jerimbetov (kazah) 9.500. Lólengés: 1. Marius Urzica (román) 9.775, 2. Kaszima (japán) 9.700, 3. Suciu (román) 9.650, 4. Casimir (francia) 9.625, 5. Beny (francia) és Busnari (olasz) 9.250-9.250. Gyűrű: 1. Timur Kurbanbajev (kazah) 9.700, 2. Jovcsev (bolgár), Van Gelder (holland) és Tung Csen (kínai) 9.650-9.650, 5. Szafoskin (orosz) 9.625, 6. Morandi (olasz) 9.575
Nők. Ugrás: 1. Jelena Zamolodcsikova (orosz) 9.431, 2. Csuszovityina (üzbég) 9.349, 3. Kozics (ukrán) 9.212, 4. Pavlova (orosz) 9.099, 5. Slater (ausztrál) 9.062, 6. Neijssen (holland) 9.043. Felemás korlát: 1. Beth Tweddle (brit) 9.450, 2. Kozics 9.275, 3. Teszlenko (ukrán) 8.987, 4. Moorhouse (ausztrál) 8.912, 5. Csuszovityina 8.900, 6. Fennell (brit) 8.650

Kanyó Éva-emlékverseny, KSI-kupa, Tornacsarnok
Férfiak. Csapatverseny:
1. FTC Ybl Tervező 154.200, 2. KSI SE 152.100, 3. Honvéd 147.200. Egyéni összetett: 1. Detrői Zoltán (Honvéd) 52.100, 2. Horváth (KSI SE) 50.800, 3. Puskás (FTC Ybl Tervező) 49.700
Nők. Csapatverseny: 1. PENCOM Delfin SI SE Szombathely 97.300, 2. Vasas A 97.200, 3. Vasas B 94.400. Egyéni összetett: 1. Szakra Krisztina 33.800, 2. Gál (PENCOM Delfin SI SE Szombathely) 33.500, 3. Fazekas (Vasas) 31.700
Legfrissebb hírek

„Batik Bence esetében a játékvezető hibázott” – közleményben reagált az MLSZ a DVSC–Szparin történtekre

Labdarúgó NB I
1 perce

Törökország nem lassít: Lukaku hivatalos a Fenerben, Vlahovics orvosira megy a Besiktashoz – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
23 perce

„Hatalmas ölelés ezekben a nehéz időkben, Leo” – Cristiano Ronaldo üzent a gyászoló Messinek

Minden más foci
26 perce

Zlatko Dalic lett az Egyesült Arab Emírségek labdarúgó-válogatottjának kapitánya – hivatalos

Minden más foci
46 perce

Koppenhágában is hátrányban a Loki – Köbenhavn–Debrecen Kl-selejtező-visszavágó

Európa-konferencialiga
50 perce

Fallabda Eb: a Millenáris lesz a másik helyszín

Egyéb egyéni
1 órája

Súlyos baleset árnyékolta be a budapesti pályakerékpáros-versenyt

Kerékpár
1 órája

Másodszor is kikapott és búcsúzott a magyar páros a strandröplabda Eb-n

Röplabda
1 órája