Ki tudja, miért, de a férfi tőr nem a mi fegyverünk, ebben a legszerényebb a magyar éremgyűjtemény.
A három aranyérem közül egyet Gyuricza József (1955), egyet pedig Fülöp Mihály szerzett (1957), és 1957-ben aranyérmes lett a csapat is. Pedig ebben a szakágban is voltak klasszisaink, az említettek mellett például Kamuti Jenő, aki hiába volt nagy tehetség, olimpián és vb-n is "csak” ezüstig jutott. A nyolcvanas években is "kinőtt” egy csapat, amely olimpián és vb-n bronzérmes lett (1987, 1988) – utána hosszú szünet. Most megint vannak tehetséges fiatalok, akik többre képesek a "tisztes helytállásnál”. A júniusi Eb-n óriási meglepetésre ezüstérmesek lettek. Ebből az eredményből erőt meríthetnek, növelheti önbizalmukat.A havannai eredményre talán ebben a szakágban a legnehezebb tippelni. Jók az olaszok, a franciák, a németek, a lengyelek… és sorolhatnánk. Hogy kinek jön ki a lépés? Ennél nehezebb csak az egyéni végeredmény megtippelése.Visszatekintő
2002, Lisszabon, vb. Egyéni: 1. Simone Vanni (olasz), 2. Wessels (német), 3. Kielpikowski (lengyel) és Vu Han-hsziong (kínai), …23. Juhász Bence, 24. Marsi Márk, …67. Vizler Ádám, …79. Berjozkin Anton.
Csapat: 1. Németország, 2. Franciaország, 3. Spanyolország, …14. Magyarország
2003, Bourges, Eb. Egyéni: 1. Simon Senft (német), 2. Gomes (portugál), 3. Breutner (német) és Ferrari (francia), …7. Juhász Attila, …24. Vizler Ádám, …27. Juhász Bence, …48. Marsi Márk.
Csapat: 1. Franciaország, 2. Magyarország, 3. Oroszország
A magyarok a férfi tőr 1937 óta íródó vb-történetében
Egyéni: 2 arany, 3 ezüst, 1 bronz
Csapat: 1 arany, 5 ezüst, 4 bronz
A vb programja:
Október 8.: egyéni verseny (Juhász Attila, Juhász Bence, Marsi Márk, Vizler Ádám). Október 11.: csapatverseny (Juhász A., Juhász B., Marsi, Vizler)