A Serie B sztrájkba lépett

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2003.08.21. 21:22
Címkék
A B-liga klubjai harcot indítottak a szövetség ellen, amely szerdán úgy határozott, hogy  tíz nappal a bajnoki rajt előtt  20-ról 24-re emeli a Serie B csapatainak a számát.
A húsz "eredeti” másodosztályú klubból tizenkilenc csütörtökön közös közleményt adott ki, amelyben jelzik, hogy "semmilyen sporteseményen nem veszünk részt, amíg ez a visszás helyzet meg nem oldódik”.Az első ilyen sportesemény a hét végi Olasz Kupa-forduló lesz, és jelzi az érintettek határozottságát, hogy Bariban máris felfüggesztették a jegyárusítást az Ascoli elleni kupatalálkozóra, és ugyanígy cselekedett a Livorno is. (A húsz csapatból az egyetlen renitens a Como, amelynek Enrico Preziosi személyében ugyanaz a tulajdonosa, mint a Genoának, amely a négy "visszajuttatott” klub között van.)Érdekes egyébként, hogy a négy "friss” B-ligás csapat közül nem mindegyiknek a háza táján ünnepelték felhőtlen örömmel a váratlan feljutást. A Fiorentina szurkolói például közönyösen fogadták a hírt, mint egy internetes szavazáson kinyilvánították, szívesebben vették volna, ha saját erőből kerülnek a másodosztályba.Csütörtök késő délutáni hírek szerint Adriano Galliani ligaelnök péntekre Milánóba rendkívüli ligaülést hívott össze, amelynek a célja a kialakult helyzet megvitatása lesz. Sok B-ligás elnök szerint egyébként a profiliga nem képviselte megfelelően a Serie B-s csapatok érdekét a szövetségnél, így elképzelhető, hogy a liga kettéválik A- és B-osztályú csoportra.Antonio Matarrese, a liga alelnöke még ennél is messzebb ment: "Teljes a káosz az olasz labdarúgásban, nehezen tudom elképzelni, hogy tíz nap múlva elinduljon a bajnokság. A liga képtelen ellenőrzése alatt tartani az eseményeket, ezért nincs értelme tovább léteznie.”Este kaptuk a hírt, hogy az Olasz Olimpiai Bizottság elfogadta a szövetség által kiírt 24 csapatos bajnokság tervezetét, mi több, a szövetség már el is készítette az új sorsolást.Kérdés, lesz-e, aki játszik az egyes fordulókban…
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
4 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
12 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
17 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
19 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
32 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
32 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
41 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik