Fiorentina: még feljebb!

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2003.08.20. 20:35
Címkék
Szerda délután óta ismét teljes a káosz az olasz labdarúgásban. Ekkor ült össze a labdarúgó-szövetség (FIGC) nagytanácsa, amelynek el kellett döntenie, mi legyen az A- és a B-ligás bajnokságok sorsa.
További gondot jelent, hogy a Serie A-ban a Roma, a Serie B-ben pedig a Napoli anyagi helyzetével kapcsolatos banki igazolásokról kiderült, hogy hamisak, ezért sokak szerint ezt a két alakulatot ki kellett volna zárni az adott osztályból. Az A-ligába már "bejelentkezett” az Atalanta, amely csak osztályozón búcsúzott a legjobbaktól, a B-ligába pedig a kiesett csapatokon kívül "méltányossági alapon” a Pisa és a Fiorentina is szeretett volna visszaszivárogni.A napokban felvetődött, hogy az lenne a legcélszerűbb, ha a B-ligát 24 (mások szerint 21) csapatosra bővítenék, de ez ellen a jelenleg biztosan másodosztályú klubok elnökei egyöntetűen tiltakoztak. Az is felvetődött, hogy az A-ligát bővítsék 19 csapatosra az Atalantával, a B pedig (a Cataniával) legyen 20 csapatos.Végül szerdán este fél hét előtt néhány perccel nyilvánosságra hozták a döntést. A Serie A marad 18 csapatos, a B-ligát viszont feltornázzák 24 csapatosra: a négy kiesettből három, a Genoa, a Salernitana és a Catania visszakerült, míg a csődbe ment Cosenza helyén "sportérdemeire való tekintettel és földrajzi okokat is figyelembe véve” a harmadik ligába most visszakerült Fiorentina szerepelhet. Néhány perccel a döntés kihirdetése után már megindult a tiltakozások tömege, így aligha tévedünk nagyot, ha úgy véljük, hogy az ügy nem szerdán este ért véget…Végül pedig ejtsünk szót két hír erejéig az "igazi” fociról is! A Lazio egy évre kölcsönadta Gaizka Mendietát a Middlesbrough-nak. Roberto Mancini, a római kékek mestere elmondta: a spanyol játékosra nem tartottak igényt, így rábízták, hol akarja folytatni a pályafutását. Angliába szerződhet Hernan Crespo is, miután Fernando Hidalgo, az Inter-csatár menedzsere elismerte, hogy tárgyal az argentínért 30 millió eurót ajánló Chelsea-vel.
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
4 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
12 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
17 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
19 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
32 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
32 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
41 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik