Egy orosz vállalkozó, Roman Abramovics tulajdonába került az egyik legpatinásabb angol labdarúgóklub, a londoni Chelsea FC.

A Chelsea új tulajdonosa: Roman Abramovics

A Chelsea új tulajdonosa: Roman Abramovics
Bates örömét fejezte ki az üzlet kapcsán. "Ez egy remek ügylet, mind a Chelsea Village, mind a klub, mind a szurkolók számára” – mondta, majd saját korábbi munkáját is méltatta: "Remek eredményeket értünk el az elmúlt 21 évben: felépítettünk egy új stadiont és kialakítottunk egy remek csapatot, amely immár Európa legjobb együttesei között tartanak számon.”
Abramovics is csatlakozott partneréhez: "Nagyon örülök, hogy az üzlet révén egy olyan egyesülethez jutottunk hozzá, amely már most a kontinens egyik topklubja. Megvannak a forrásaink és a terveink arra, hogy még többet érjünk el a csapattal.”
A külvilág ugyanakkor vegyesen fogadta a felvásárlás hírét. A tőzsdén szárnyaltak a Chelsea Village részvényei, nyitás után nem sokkal már 40 százalékkal nőtt az árfolyam, a volt brit sportminiszter, Tony Banks ugyanakkor máris jelezte: szeretné, ha a kormány kivizsgálná az üzletet.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







