Ötezer eurós diszkóbelépő

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2003.05.05. 21:27
Címkék
Eladó a Torino!Cimminelli, a bordó mezes klub tulajdonosa hétfőn hivatalosan úgy döntött, hogy eladja az immár matematikailag is kiesett egyesületet, amely iránt állítólag torinói üzletemberek egy csoportja érdeklődik.
A "bikáknak” egyébként hatalmas szurkolótáboruk van, hiszen – amint lapunkban is közöltük – vasárnap több mint 50 000 drukker jelent meg az 1949-es supergai repülőtragédiára emlékező sétán.Egészen más gondjai vannak az Udinesének: a klub illetékesei hétfőn bejelentették, hogy semmiképpen sem akarnak indulni az Intertotó-kupában, ha a csapat csak a hetedik helyen végez a bajnokságban. (Ha sikerül megszereznie a hatodik pozíciót, akkor az UEFA-kupában természetesen nagy örömmel vesz részt a friuli gárda.) Az Udinese lemondása esetén a Brescia vagy a Perugia képviselheti Olaszországot a harmadik számú európai sorozatban, amelynek a győztesei az UEFA-kupába kvalifikálják magukat.Két kupa között "őrlődik” a Lazio is, hiszen még korántsem biztos, hogy a kékeknek sikerül megőrizniük a negyedik helyüket, azaz lehet, hogy végül mégsem a BL-ben, csak az UEFA-kupában vehetnek részt. Roberto Mancini, a római együttes edzője ugyanakkor biztos benne, hogy sikerül megtartani a negyedik pozíciót: "Biztos vagyok benne, hogy megőrizzük ezt a helyünket, sőt, még azt sem tartom kizártnak, hogy előrébb is lépünk.” Mancini szerint várhatóan a következő idényre is sikerül egyben tartani a keretet, sőt, talán még a biztos távozónak tűnő Claudio López, Stam, Chiesa trió tagjai is meggondolják magukat. (Hivatalosan egyébként hat játékos – Corradi, Couto, Colonnese, Chiesa, Stam és Claudio López – nem írta alá a szerződésmódosítást, amelynek értelmében a jövőben a fizetés egy részét Lazio-részvényben kapják a labdarúgók.)Végül egy hír az Empoliról: a klubvezetőség pénzbüntetésre ítélte a csapat két játékosát, Borriellót és Griecót, akik a Modena elleni szombati rangadó előtt kiszöktek az edzőtáborból, és péntek éjjel egy diszkóban múlatták az időt. "A két futballista megszegte a belső szabályunkat, de beismerték, hogy tévedtek, ezért csak kisebb büntetést kapnak” – közölte Vitale sportigazgató. A "kisebb büntetés” fejenként 5000 euró.
Legfrissebb hírek

Hamarosan visszatérhetnek a játékosok a pályára

Foci vb 2026
1 perce

Újabb villámcsapás Philadelphiában, egyelőre nem folytatódhat a mérkőzés

Foci vb 2026
24 perce

Lő-e gólt Szenegál ellen is Erling Haaland? – íme, a kezdők!

Foci vb 2026
26 perce

Lassan szállingóznak vissza a nézők a lelátóra

Foci vb 2026
41 perce

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
58 perce

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
58 perce

Keddi sportműsor: Portugália–Üzbegisztán, Anglia–Ghána, Panama–Horvátország a vb-n

Birkózás
1 órája

Vihar miatt félbeszakadt a franciák meccse

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik