Megvan Wilmots első győzelme!

KECSKÉS ISTVÁN, MONCZ ATTILAKECSKÉS ISTVÁN, MONCZ ATTILA
2003.04.13. 22:09
Véget ért a Schalke három éve nem látott rossz sorozata, a gelsenkircheni együttes hat mérkőzés után szerzett ismét három pontot a Bundesligában, és újra bejelentkezett az UEFA-kupa-helyekért versengő csapatok közé. A királykékek áldozata az Energie Cottbus volt, amelynek a felvételek tanúsága szerint egy percig sem volt esélye a pontszerzésre.
Bundesliga 1.
28. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Schalke–Energie Cottbus 3–0 (Böhme 45., 61. – az elsôt 11-esbôl, Sand 54.), Wolfsburg–Hannover 1–0 (Klimowicz 55.)

Bundesliga 2.
28. forduló. Vasárnapi mérkôzések: Ahlen–Trier 2–1 (Anic 48., Feinbier 77., ill. Benschneider 90.), Duisburg–Union Berlin 0–1 (Baumgart 47.), Eintracht Frankfurt–Lübeck 3–1 (Jones 10., Skela 57. – 11-esbôl, Beierle 66., ill. Scharping 38.), Freiburg–St. Pauli 1–1 (Nascimento 38. – öngól, ill. Chris 28.), Greuther Fürth–Reutlingen 2–0 (Caillas 22., Policella 90.). Az 1. FC Köln–Oberhausen találkozót hétfôn (tv: DSF, 20.15) játsszák
Az élcsoport: 1. 1. FC Köln 56 pont (27 mérk.), 2. Freiburg 55, 3. Eintracht Frankfurt 51, 4. Mainz 50

Az edzőként első sikerét elkönyvelő Marc Wilmots együttese az első félidő végén nyitotta meg a gólok sorát, miután Böhme értékesítette az Agali buktatásáért megítélt tizenegyest. A fordulást követően Varela passzából Sand is betalált (és véget vetett tízmeccses gólaszályának), majd Böhme foglalta keretbe a találkozót. A középpályás ugyan tizenegyesből Lenzbe bombázott, ám a kipattanó labdát már könynyedén az üres kapuba vágta.
"Ha pozitívumokat akarok sorolni, akkor meg kell emlékeznem arról, hogy telt ház volt a stadionban, ami gyönyörű, és egy nagyon jó ellenféllel találkoztunk – kezdte az elemzést Lőw Zsolt, a Cottbus magyar védője, aki végig a pályán volt. – Sajnos az első félidő utolsó percében büntetőből gólt kaptunk, szerintem a kapusunk nem bántotta a hazai támadót. A fordulás után nem tudtunk újítani, és két védelmi hiba után sima vereséget szenvedtünk. Ez a mérkőzés kísértetiesen hasonlított a Hertha elleni találkozónkra, ezúttal is kellemetlen vereségbe futottunk bele. Azt hiszem, két kis hibától eltekintve, amelyekből szerencsére nem lett nagyobb baj, elfogadhatóan teljesítettem. Sajnos nagyon keveset van nálunk a labda mérkőzéseken, ami nekem egyébként jó is, mert szinte percenként új szituációban próbálhatom ki magam, ez segíti a fejlődésemet. Persze jó lenne, ha egy bajnokin néha mi is tartanánk a labdát, és esetleg még támadnánk is.”
Az Energie Cottbus ezzel a vereséggel még közelebb került a másodosztályhoz, a bentmaradást jelentő 16. helytől pillanatnyilag nyolc pont választja el Eduard Geyer csapatát, ennyit kellene ledolgoznia hat forduló alatt…
A bentmaradás tekintetében a Hannover sem lehet még nyugodt, az újonc Klimowicz góljával kikapott Wolfsburgban, és nem tudott elszakadni az alsóház tagjaitól. Az argentin 55. percben esett gólja után feltételezhető volt, hogy a Hannover pont nélkül marad, hiszen a Wolfsburg – a mezőny egyetlen csapataként! – ebben az idényben 1–0-s vezetést követően rendre győzni tudott.