Tudósított: BODNÁR TIBOR (Nyíregyháza)Tudósított: BODNÁR TIBOR (Nyíregyháza)
(–21, –23, –17)

Nyíregyháza, 100 néző. V: Szabó F., Csikós
NYÍREGYHÁZA: Nyíri 3, Verdes 7, Horváth G. 2, Fekete 10, SZALAI 8, Mondi 5. Cs: BUGYI (liberó), Berkes 1. Edző: Botos Ferenc
DUNAFERR: Szabó G. 3, MÓZER 11, Szekeres 7, TÓTH T. 12, Urfi 8, FORGÓ 9. Cs: Németh G. (liberó), Pajor, Lukács. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:3, 8:3, 10:9, 13:13, 16:18, 19:23. 2. játszma: 4:2, 4:5, 5:9, 10:10, 12:15, 14:17, 17:17, 21:20, 22:23. 3. játszma: 1:4, 2:8, 4:12, 7:15, 10:17, 12:22
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2–0 a Dunaferr javára

A rengeteg nehézséggel küszködő nyíregyháziak esélyeit tovább rontotta, hogy sérülés miatt Pampuch és Toronyai sem tudta vállalni a játékot, ráadásul a második szett elején Horváth is kidőlt a sorból. Az így kialakult erőviszonyoknak megfelelően a Dunaferr magabiztos győzelmet aratott. A vendégcsapat az első játszma elején és a második végén kritikus időszakokat élt át, de azokon rendre túltette magát, a harmadik szettben pedig már nagy volt a különbség a felek között.

Mestermérleg
Botos Ferenc: – A fiataloktól láttam biztató jeleket a jövőre nézve, bízom benne, hogy ezek meg is valósulnak.
Ruffing Péter: – Gratulálok a csapatomnak, hogy ismét lelkesen küzdött. Bízom abban, hogy ez a lendület hétfőre is megmarad.