Röplabda - Gödöllői lecke a BSE-nek

FEDOR GÁBORFEDOR GÁBOR
2003.04.03. 21:48
Címkék
A párharc első összecsapásán nyújtott gödöllői produkciót nem hagyták szó nélkül a kisvárosi társulat elöljárói: a szerdai edzésen a szőnyeg szélére állították a játékosokat, és főként a hitet és az akaratot kérték számon rajtuk.
A fejmosás jócskán felpaprikázta a házigazdákat, akik az első játékrészben sokat köszönhettek remek nyitásaiknak és hatékony sáncaiknak. A hihetetlen elszántsággal és esetenként szemfülesen játszó Nagy Krisztina, valamint a hátsó sorból is megbízhatóan ütő Szendrői jóvoltából fokozatosan dagadó gödöllői előnyt a döntően a centerposzton jeleskedő Fekete révén tudták csökkenteni a fővárosiak, arra azonban már nem maradt idejük, hogy fordítsanak.
A második felvonást a BSE kezdte jobban: Szabó Anita kétszer is megtréfálta a liberóposzt fény- és árnyoldalát először megtapasztaló Szurkost, ám ezt követően újra a vendéglátók vették át a játék irányítását. Szendrőit ekkor sem lehetett tartani, társai pedig követték a jó példát, így viszonylag könnyedén növelte szettelőnyét a látványos labdameneteket rendre megnyerő Gödöllő. Ennek tükrében kissé érthetetlen volt, hogy a harmadik játszmában a megtorpanás jellemezte a hazaiak teljesítményét, amihez az is hozzájárult, hogy a városmajoriak Pethő és a labdát többször is a blokk szélére helyező Danada vezérletével mindent elkövettek a talpra állás érdekében.
A záró etapot Kurucz Ágnes pontjai vezették be, amire a másik oldalról főként Feketétől érkezett válasz. Mellette Danada is bekapcsolódott a pontgyűjtésbe, ezáltal a vendégek nagyon közel kerültek az egyenlítéshez. A harcias gödöllőiek azonban észbe kaptak, és a legjobbkor váltottak ritmust. Mester Orsolya feltámadásával életben tartották győzelmi esélyüket, Villányi Zsófia ravasz adogatásaival pedig nem tudtak mit kezdeni a vendégek.

Mestermérleg
Németh Lajos: – Leraktuk az emlékmű talapzatát, az építkezés neheze azonban még hátravan.
Kasziba István: – Megérdemelten nyert a Gödöllő, mindkét oldalon inkább a küzdőszellem dominált, semmint a jó játék.
Legfrissebb hírek

Pécsi Ármin: Liverpoolban minden téren tudok fejlődni

Magyar válogatott
33 perce

F1, Japán Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

A Mercedes állva hagyta a mezőnyt a szuzukai időmérő előtt

F1
3 órája

Férfi kosár Euroliga: kikapott a címvédő Fenerbahce, a Baskonia legyőzte a Hapoelt

Kosárlabda
8 órája

Szombati sportműsor: Magyarország–Szlovénia válogatott meccs

Magyar válogatott
8 órája

Marco Rossi: Én sem szólok bele mások munkájába, Arne Slot se tegye; Pécsi Ármin: Liverpoolban mindenben tudok fejlődni

E-újság
8 órája

Ha ló nincs – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
8 órája

Harmadik világ – Jakus Barnabás publicisztikája

Labdarúgó NB II
8 órája
Ezek is érdekelhetik