Kiesett a Sporting a kupából

Vágólapra másolva!
2003.03.09. 22:57
Címkék
Ismét bebizonyosodott, hogy a Portót nagyon nehéz lesz megállítani a hazai porondon, miután a kék-fehérek újból hengereltek, ezúttal fél gőzzel játszva hét  válasz nélkül maradt  gólt vágtak a jobb sorsra érdemes Varzimnak a kupa negyeddöntőjében.
Portugál Kupa
Negyeddöntô (a gyôztesek továbbjutottak): Leiria–Académica 3–1 (Hugo Almeida 45., Paulo Gomes 76., Bilro 90., ill. Marinescu 70.), Porto–Varzim 7–0 (Marco Ferreira 20., 30., 73., Jankauskas 23., César Peixoto 66. – 11-esbôl, Clayton 81., Nuno 90. – 11-esbôl), Sporting–Naval (II. oszt.) 0–1 (Costé 58.), Pacos Ferreira–Setúbal 2–1 (Quirós 2., Serginho 43., ill. Henrique 30.)
Portugál Kupa
Negyeddöntô (a gyôztesek továbbjutottak): Leiria–Académica 3–1 (Hugo Almeida 45., Paulo Gomes 76., Bilro 90., ill. Marinescu 70.), Porto–Varzim 7–0 (Marco Ferreira 20., 30., 73., Jankauskas 23., César Peixoto 66. – 11-esbôl, Clayton 81., Nuno 90. – 11-esbôl), Sporting–Naval (II. oszt.) 0–1 (Costé 58.), Pacos Ferreira–Setúbal 2–1 (Quirós 2., Serginho 43., ill. Henrique 30.)
A Buzsáky Ákos nélkül játszó portóiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát – a végül mesterhármasig jutó Marco Ferreira kétszer talált be ebben a játékrészben –, így az utolsó percben még azt is megtehették, hogy Nuno kapussal rúgassák a César Peixoto buktatásáért megítélt tizenegyest. A kiütéses győzelem ellenére a sajtóval többnyire haragban lévő Porto-tréner, José Mourinho nem nyilatkozott (miként egyetlen kollégája és játékosa sem), míg a romokban heverő Varzim trénere, José Alberto Costa együttérzését fejezte ki övéinek, egyúttal bizakodásának adott hangot, hogy nem menesztik a vereség miatt (lapzártánkig ez nem történt meg).
A negyeddöntő legnagyobb meglepetését az egyetlen nem első osztályú csapat, a Naval szerezte azzal, hogy a José Alvalade-stadionban legyőzte és elbúcsúztatta a Sportingot. Pedig a címvédőnél igyekeztek nem félvállról venni a második ligás gárdát, a kedden az 50. életévét betöltő Bölöni László edző ennek megfelelően korántsem tartalékos tizenegyet küldött harcba. Ennek ellenére a Naval a második félidő elején – mellesleg az első épkézláb akciója végén – bevette Tiago kapuját. Az egyre idegesebben játszó lisszaboniak legnagyobb egyenlítési lehetőségét Jardel puskázta el, amikor a 87. percben a kapufára helyezett Kutuzov beadása után.
Mindez az jelenti, hogy kisebb csoda kellene ahhoz, hogy ne a Porto nyerje meg az idei kiírást, ugyanis az elődöntőbe a Naval mellett a nem túl acélos Leiria és Pacos Ferreira jelentkezett be.
Legfrissebb hírek

US Open: Fucsovics Márton–Denis Shapovalov

Tenisz
13 perce

Az idény végén megszűnik a Zsankó Petrát foglalkoztató kerékpáros csapat

Kerékpár
26 perce

Albek Anna: El kell fogadnom, hogy ez egy tanulófázis

Kézilabda
45 perce

Női kézilabda: elszakadt Juhász Gréta térdszalagja

Kézilabda
56 perce

KTE: az új edzővel új játékosok is érkezhetnek – Paksról és Nyíregyházáról

Labdarúgó NB II
59 perce

Gera Zoltán távozik Kecskemétről – hivatalos

Labdarúgó NB II
1 órája

Rossi szerint az írországi találkozó még a portugálok elleni meccsnél is fontosabb lehet

Magyar válogatott
1 órája

Már 800 ezren követnek minket Facebookon

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik