Röplabda - Jelic újra kapitány

2003.03.07. 22:29
Címkék
ZÁGRÁB. Minden idők legsikeresebb horvát röplabda szövetségi kapitánya visszaülhet a nemzeti csapat kispadjára. A kilencvenes években két Európa-bajnoki ezüstöt, világbajnoki hatodik és olimpiai hetedik helyet szerző válogatottnak Ivica Jelic volt a szakvezetője, ám a sydneyi ötkarikás játékok után felfelé buktatták a semmitmondó instruktori állásba. Ettől fogva zuhanórepülésbe kezdett a horvát együttes, amelyet sorra hagytak ott (kiöregedés vagy személyes okok miatt) a nevesebb játékosok. Kétéves rossz sorozat után most bedobta a törölközőt Nenad Komadina, majd távozott a szövetség alelnöke, a Jeliccel rossz viszonyban álló Zdeslav Barac. A felsorolt körülmények mind hozzájárultak, hogy visszajöjjön Jelic, aki már kijelentette, hogy számít lányára, Barbara Ruzicra, valamint a másik sztárra, Natasa Letóra – ők ketten az elmúlt két évben szültek. Jelic kifejezte abbéli reményét, hogy vezetésével kijut a válogatott az athéni olimpiára.
Legfrissebb hírek

NB I 2026–2027, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Labdarúgó NB I
10 perce

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
12 perce

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
25 perce

Strandkézi-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott

Kézilabda
40 perce

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
43 perce

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
47 perce

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
49 perce

A norvég kapitányé a vb egyik, ha nem a legromantikusabb pillanata

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik