Élénk vita Nyíregyházán

BODNÁR TIBOR, BORBÉLY KÁROLY, DOROS LÁSZLÓBODNÁR TIBOR, BORBÉLY KÁROLY, DOROS LÁSZLÓ
2003.01.29. 22:52
Megunván, hogy a kaposváriak számára korábban sem a kazincbarcikai, sem pedig a nyíregyházi mérkőzés előtt nem vált be a meccsnap előtti utazás, a somogyi vezetők ezúttal az egynapos túra mellett tették le a voksukat. Így aztán Dávidék a több mint 400 kilométeres utazás minden fáradtságával léptek pályára.
Persze, Nyíregyházán sem volt fenékig tejfel az élet, hiszen Mondi kisujjcsontrepedése még nem jött teljesen rendbe, Pampuchot pedig egy fránya vírus döntötte ágynak, más kérdés, hogy azért mindketten ott voltak a hazaiak kezdő sorában. Ahonnan – az elmúlt két meccsen mutatott gyengébb formája miatt – Szalai szorult ki, míg a másik oldalon a nem teljesen egészséges Csíkos és Gelencsér kényszerült a cserezónába, így a liberó Geigerből ismételten ütő lett.
Azért nem feledkeztünk annyira bele a leltárkészítésbe, hogy ne tudtuk volna megállapítani az első játszmáról: kiegyenlített küzdelmet hozott. A felek mindaddig ragaszkodtak egymáshoz, amíg fel nem javult a hazaiak sáncmunkája, ám 24:19 után a kaposváriak öt szettlabdát is hárítottak, így kezdődhetett az idegek csatája. A nyíregyháziak összességében a nyolcadik játszmanyerési esélyüket váltották valóra, oly módon, hogy a Toronyai nyitását követően pályán kívülre szálló labda a fogadásból kiiktatott, alapvonalon kívül helyezkedő Csíkos lábán landolt… A második felvonásban is tartogatott izgalmakat a hajrá: 22:20-nál előbb megítélték a pontot a játékvezetők a hazaiak javára, majd viszszavonták, sőt, az esetet reklamáló Toronyai sárga lapja a somogyiak egyenlítését jelentette. Aztán kisvártatva a szettarányról is elmondhattuk mindezt. A történtek ellenére nem esett viszsza a nyíregyháziak teljesítménye, a kaposváriak pedig sokat profitáltak a Csíkos beállásából adódó szerkezeti váltásból, amelynek révén Tomanóczyból center lett. Így aztán ebben a periódusban a vendég csapat középen múlta felül ellenfelét és jutott előnyhöz. Hullámzott a negyedik szett is, mígnem a játékvezetők vállalták magukra a főszerepet: 15:15-nél percekig állt a játék, mert Botos Ferenc piros lapot kapott, kizárva ezzel magát a játszma további történéseiből. A hazaiakat érthetően megviselték a történtek és csikócsapatuk (Pampuch és Mondi sem volt már a pályán) ellen Csíkosék – további bírói segédkezéssel – döntésre vitték a dolgot. Csak a hivatalos rész zárult a mérkőzéslabda értékesítésével, mert a népharag elől meglehetősen nagy nehézséget okozott a játékvezetői párosnak a küzdőtér elhagyása…

Mestermérleg
Botos Ferenc: – Sajnálom, hogy nem mi voltunk a főszereplők ezen a találkozón, pedig mindkét csapat arra készült, hogy maga dönti majd el a teljesen kiegyenlített küzdelmet. Ezt is megértük, megkaptam pályafutásom első piros lapját…
Demeter György: – Feszült hangulatú rangadó volt, annak örülök, hogy az elejétől a végéig küzdöttünk, és végre győzni tudtunk idegenben.

Vegyész RC-Kazincbarcika–Dunaferr 3:1
(17, 16, –20, 24)

Kazincbarcika, 400 néző.
V: Adler, Mocsnik
KAZINCBARCIKA: Schildkraut 1, KRNIC 12, Bunford 11, MOROZOV 22, Jánosi 8, Herich 6. Cs: BENCSIK (liberó), Kovács Z., Jármi, Lehóczki. Edző: Daniel Oravec
DUNAFERR: SZABÓ G. 1, Mózer 7, SZEKERES 12, Tóth T. 8, Németh Sz. 8, Bokor 8. Cs: Nagy A. (liberó), Németh G., Kecskeméti. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:2, 6.6, 13:11, 19:12, 20:15, 23:16. 2. játszma: 3:1, 8:3, 11:4, 15:7, 19:10, 22:13. 3. játszma: 0:4, 2:8, 10:16, 16:17, 16:19, 18:20, 20:23. 4. játszma: 3:3, 7:10, 9:11, 12:15, 15:16, 21:21, 21:23, 23:23

A sok sebből vérző vendégeket ezúttal még az is sújtotta, hogy Urfi Csaba, Pajor Arnold és Lukács Stefán betegség miatt nem vállalhatta a játékot. A barcikaiak remekül kezdtek, nagyszerűen nyitottak, támadásaikban sokkal nagyobb volt az átütőerő és a mezőnyben is felülmúlták ellenfelüket. A vendégeknek meggyűlt a bajuk a kőkemény szervák fogadásával. A nagy kedvvel és ambiciózusan játszó Vegyész leiskolázta ellenfelét, Daniel Oravec a második játszma közepétől már fiataljait is a pályára vezényelhette. Ez a harmadik játszmában megbosszulta magát, ugyanis a hazaiak túlzottan lezserül játszottak, utána pedig már csak nagyon nehezen sikerült felpörögniük.

Daniel Oravec: – A harmadik játszma után sikerült felébreszteni az alvó oroszlánt, de hoztuk a kötelező győzelmet.
Ruffing Péter: – Sérülések és betegség miatt tartalékos csapatom derekasan küzdött, jelen pillanatban ennyire futotta az erőnkből.

Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC–DFRC-Szeged 3:0
(15, 15, 16)

Kecskemét, 200 néző.
V: Bodrogi, Csizmarik
KECSKEMÉT: Somodi 11, BUDAY 8, ifj. Nagy 12, Kása 2, Csala 3, KODÁCSY 8. Cs: Rácz (liberó), Péterfy 2, Rapi 3, Tamás 5. Edző: Nagy Péter
SZEGED: Bessenyei 3, Bába 2, SZŰCS 7, Maksa, Nacsa 4, Melnicsuk 6. Cs: Ézsiás (liberó), Neizer, Rózsavölgyi. Játékos-edző: Jurij Melnicsuk
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:3, 5:5, 12:5, 16:8, 22:13. 2. játszma: 5:1, 10:4, 13:6, 17:8, 20:10. 3. játszma: 4:2, 8:6, 16:11, 19:13
Nem kellett idegességében lerágnia a körmét a közönségnek, könnyedén nyert a Kecskemét a lelkes szegediek ellen. A Tisza-partiak új szerzeményei közül Neizer és Szűcs lépett pályára, de ők sem tudtak különösebb pluszt hozzátenni csapatuk teljesítményéhez. Úgy látszik, hiányzik még az összeszokottság a szegedi együttesnél. Rendkívül sok nyitásfogadást hibázott a vendéggárda, míg a hazai gépezet a játék minden elemében jól működött, a cserék is hozták jó formájukat.

Nagy Péter: – Normális játékkal hoztuk a kötelező győzelmet, örülök, hogy majdnem mindenkit pályára küldhettem.
Jurij Melnicsuk: – Nagyon jó formában játszott a Kecskemét, míg mi a szokott formánknál is gyengébben.