(2–1, 1–0 – félbeszakadt)
Kisstadion, 100 néző. V: Incze, Kincses, Sós
FERENCVÁROS: Bán – Bognár, Hajdu, Csiki (1), HOFFMANN 1, Jánosi, Hegyi 1, Székely Mádai, Feil, Fekete, Vaszjunyin, Kakas, Sike, Bálint, ORESKIN 1 (1), Nagy L. (1), Kolbenheyer, Gergely, Farkas. Edző: Hudák Gábor
ZAGREB: Pelic –Jacmenjak 1, Jelenek, Piragic, Muslin, Skrgatic, Janak, Ljubic, Pokos, Ozorak J., Margot, Ozorak K., Rojik, Blahutar, Knezevic, Smojver, Sakovic, Duretic, Sevic. Edző: Jan Potkonicky
Kiállítások: 12, ill. 21+10 perc fegyelmi (Skrgatic)+ végleges kiállítás (Smojver)

Parázs jelenetekben bôvelkedett a találkozó, Hegyi (8) is összekapott ellenfelével (Fotó: Farkas József)
Persze ez nem az új szabály, hanem egész pontosan eddig tartott a szerda esti Ferencváros–KHL Zagreb összecsapás. Az elején már sejteni lehetett (sőt tudni), hogy itt komoly rivalizálásnak lehetünk tanúi. Egyrészt egy merőben más Ferencváros lépett a jégre, mint kedd este a Mladost ellen (azt az összecsapást a zöld-fehérek könnyedén, 9–1-re megnyerték), a KHL ugyanis igazi ellenfélnek bizonyult: tört a bot, sűrűn csapódtak a játékosok a palánkra, s csattantak a pofonok. Szerencsére közben a góllövésre is maradt energiájuk, s ebben a Fradi bizonyult jobbnak. Két látványosat lőtt, míg a horvátok egyet éppen csak bekotortak. A szünet után hamarosan érkezett Hoffmann jóvoltából az újabb horvátokra mért csapás, ezzel lett 3–1. Ezután több gól nem is esett, jött azonban a balhé: egy-egy technikai hiba itt is, ott is, majd a zágrábiak bedühödtek, valószínűleg az fájhatott nekik, hogy odahaza 4–0-ra verték a Ferencvárost, és a kisstadioni eredmény most merőben mást mutatott. Skrgatic tízperces fegyelmijével kezdődött a bonyodalom. Alkudozás, kiabálás, verekedés. Majd érkezett egy ferencvárosi játékos, s hátulról jól fejbeverte Smojvert. Ekkor már fékezhetetlennek bizonyultak az indulatok, ugyanis a tettes büntetése mindössze két perc volt. Smojver miután hasalt a jégen egy ideig, feltápászkodott, és nemzetközileg is érthető kézmozdulatokkal vegyítve szidalmazni kezdte a játékvezetőket, amiért sportszerűtlen magatartásért végleges kiállítással díjazták. A játékossal pedig az egész csapat levonult a pályáról…
Incze Miklós vezetőbíró: – A horvát játékosok neheztelték, hogy a ferencvárosi vétkező csak két perc büntetőt kapott, s ezért levonultak a jégről. Felszólítottam őket, hogy álljanak fel a kezdéshez, de ez nem történt meg, így a két perc büntetés lejártával lefújtam a mérkőzést.

Mestermérleg
Hudák Gábor:
– Nagyon sajnálom, hogy vége szakadt a mérkőzésnek, sajnos egy rettentően sportszerűtlen ellenféllel álltunk szemben.
Jan Potkonicky: – Európai szinten végleges fegyelmivel büntették volna a játékosomat leütő ferencvárosit. Ilyen alulképzett bírókkal pedig nem voltam hajlandó folytatni a mérkőzést.