A Miskolc megkavarta…

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2003.01.20. 21:23
Címkék
Azzal, hogy vasárnap este az újpesti hokisok Miskolcon 84-re kaptak ki, érdekes, és az elmúlt évektől merően eltérő helyzet alakult ki az OB I-ben: egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy a lila-fehérek helyett a borsodiak zárják a negyedik helyen az alapszakaszt. Mindez azért fontos, mert a bajnoki kiírás értelmében már kedden megkezdődött volna a második szakasz  amely során az 14. helyezett csapatok egy újabb oda-vissza kört játszanak majd, míg az alapszakasz utolsó két helyezettje az ötödik helyért csatázik , s a tervek szerint az UTE az Alba Volánnál vendégeskedett volna, ám ezt a találkozót jegelni kell.
Sőt, az sem elképzelhetetlen, hogy ehelyett a Miskolci JJSE utazhat Székesfehérvárra…A kiszámíthatatlanság abból ered, hogy a vasárnap lejátszott UTE–Miskolc párharcot a Miskolc éppen 8–4-re nyerte meg, s miután a két együttes első találkozóján az UTE 7–3-ra bizonyult jobbnak, ezért az egymás elleni eredmény (a különbség ugyebár mindkét esetben négy gól volt) nem rangsorol. Így viszont az alapszakaszból hátralévő két mérkőzésnek (amelyekről korábban azt gondolták, hogy már nem befolyásolják a végeredményt…), a Győr–Miskolc és a Dunaferr–Miskolc találkozóknak a negyedik hely szempontjából döntő szerepe lesz: amennyiben a Miskolc egy góllal legyőzi az eddig nyeretlen győrieket (amire egyébként minden esély megvan), és a Dunaferr-meccset megússza kevesebb mint tizennégy gólos vereséggel – ha a miskolciak kettővel verik a Győrt, akkor tizenöt gól a határ és így tovább – akkor a Miskolc befut a negyedik helyre, az UTE pedig visszacsúszik az ötödikre. Ha viszont a hátralévő két mérkőzés eredménye az imént vázoltaktól eltérően alakul, marad a mostani helyzet, vagyis az UTE a negyedik, a Miskolc pedig az ötödik helyen zárja az alapszakaszt. Mindez azt jelenti, hogy kedden semmiképpen sem kezdődhet meg a bajnokság második felvonása (a Dunaferr–Ferencváros találkozó azért tolódik, mert a zöld-fehérek kedden a Mladost Zagrebbel, szerdán pedig a KHL Zagrebbel játszanak a Kisstadionban Pannónia-liga meccset), sőt erre egy hetet még biztosan várni kell, mivel a Győr–Miskolc meccsre szombaton, a Dunaferr–Miskolc találkozóra pedig talán jövő hétfőn kerítenek sort.
Legfrissebb hírek

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
10 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
23 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
47 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik