Szakszemmel - tanultak a tavaszi vereségből

B. G.B. G.
2002.11.21. 22:54
Címkék
A találkozót követő sajtótájékoztatón Victor Pasulko, a vendégek ruszin nemzetiségű (emellett német állampolgárságú) szövetségi kapitánya jókedvűen, és rendkívül szimpatikusan beszélt az Üllői úti 1–1-es döntetlennel végződő 90 percről."A Csehország elleni Európa-bajnoki selejtezőnkön hetvenöt percig jól játszottunk, később azonban mégis vereséget szenvedtünk – kezdte értékelését Victor Pasulko. – Leszűrve annak a meccsnek a tanulságait, Budapestre már úgy érkeztünk, hogy a lehető leghatározottabb játékot próbáljuk nyújtani a magyarok ellen. A márciusi, chisinaui mérkőzésen rengeteget hibáztunk, így akkor megérdemelten győzött le minket Gellei Imre együttese, ám ezúttal már sokkal tudatosabban, pontosabban futballoztunk, noha fiatal együttesem ezúttal taktikailag bizonyult éretlennek, és részben ennek köszönhetjük, hogy nem sikerült megőriznünk előnyünket. A szerdai találkozóra speciálisan készülhettünk, hiszen – és ezt nyugodtan mondhatom – korábban alaposan megismertük a magyar csapat stílusát, sőt, minden egyes játékosát külön-külön is elemeztük. Kis szerencsével talán nyerhettünk volna, de a döntetlennel mindenesetre elégedettek lehetünk, és ezt is sikerként könyveljük el.”Victor Pasulko együttese egyébként több kritikát is kapott a meccs előtt, mondván, Budapestre csupán a moldovai ligaválogatottat hozta el, ám a kapitány ezt határozottan cáfolta. A Kárpátalján született Pasulkóról mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy az 1988-as egykori NSZK-beli kontinensviadalon ezüstérmet szerzett a hajdani Szovjetunió válogatottja tagjaként, sőt, az angolok elleni csoportmeccsen még gólt is lőtt a legendás kapusnak, Peter Shiltonnak (a gólpasszt Rácz László adta…). Azt is megemlíthetjük, hogy Victor Pasulkót annak idején a magyar származású Sándor István fedezte fel, s az egykori Stadler-edző indította el pályafutását is, sőt, Pasulko később az ő tanácsára választotta a Dinamo Kjev helyett a Szpartak Moszkvát (később innen igazolt Kölnbe). Nos, a moldovai válogatott mestere a mai napig atyai jóbarátként tekint Sándor Istvánra, nem csoda, hogy a szerdai válogatott mérkőzés után felhívta telefonon a jelenleg Balatonlellén dolgozó szakembert, sőt, még az este során személyesen is találkoztak…
Legfrissebb hírek

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
4 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
35 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
47 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
48 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
48 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik