Pécs-Szolnok 3-1 (1-0)

A mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓA mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓ
2002.07.27. 21:31
GÓLSZERZÔBerdó a 34. percben Márton alapvonal közeli, jobb oldali visszagurítását követően hét méterről, jobb belsővel a kapu bal oldalába passzolta a labdát (1–0). Horváth Sándor az 54. percben Kulcsár jobbról bekanyarított szöglete után négy méterről a fejjel a hálóba csúsztatta a labdát (2–0). Horváth Gyula a 73. percben Berdó bal oldali szögletét követően az ötösről a bal felső sarokba fejelte a labdát (3–0). A 87. percben Kiss Péter jobb oldali beadása után Herbert kitenyerelte a labdát, ám érkezett Németh Gyula és három méterről a bal alsó sarokba gurított (3–1) KIÁLLÍTVA Antal a 92. percben a gólhelyzetben kilépő Mátét buktatta SÁRGA LAPBalla (buktatta Revencót) a 6., Novák (Márton felvágásáért) a 16., Zahorecz (műesésért) a 45., Pelles (Berdó buktatásáért) a 47., Berdó (labdaelrúgásért) a 60., Gradinariu (megrúgta Horváth Gy.-t) a 75., Antal (visszahúzásért) a 82., Kiss P. (visszahúzásért) a 90., Márton (sípszó előtt végezte a szabadrúgást) a 91. percben SZÖGLETARÁNY: 8:4 (4:2)A mérkőzés elején kihagyott nagy gólhelyzettel, és sok szabálytalansággal vétette magát észre a Pécsre vendégségbe érkező Szolnok. A hazaiak – akik sportszerűbben játszottak – az első komolyabb helyzetüket kihasználták, ez elsősorban Márton Gábort dicséri, a rutinos és ragyogó képességekkel megáldott futballista ugyanis olyan átadással juttatta gólszerzési lehetőséghez fiatal csapattársát, amit nem lehetett elhibázni.A második félidő elején született újabb hazai gól eldöntötte azt a mérkőzést, amelyen végig jobb volt a PMFC. A szolnokiak a kapura veszélytelenül futballoztak, tulajdonképpen még örülhetnek, hogy ennyivel megúszták. Szépíteni már csak akkor tudtak, amikor a hazaiak kiengedtek. MESTERMÉRLEGRónai István: – Ezt a nagyszerű győzelmünket az elhunyt Dárdai Balázs emlékének ajánljuk. Gratulálok a játékosaimnak. Vágó Attila: – Rengeteg feladatunk van még, hogy újra csapattá formálódjunk. Megérdemelt hazai győzelem született.