Vén Gábor Diósgyőrött

B. G.B. G.
2002.07.22. 21:15
Címkék
Amikor Garami József télen a Ferencváros szakmai igazgatója lett, várható volt, hogy változik az alapfelállás, módosul a taktika, és persze lesz olyan játékos is, aki kikerül a csapatból. Többek között így járt Vén Gábor is. Az egykori váci fedezet, noha korábban sem volt stabil kezdőember a Fradiban, csereként azért rendre pályára lépett, mi több, előfordult, hogy góljával fontos meccset döntött el a zöld-fehérek javára. Garami József azonban nem játszatta Vént, és bár egy évig még érvényes szerződés kötötte volna az Üllői útra, távozhatott.– Miért éppen a Diósgyőrhöz igazolt? Nem túl nagy visszalépés ez a Ferencváros után?– Csak azt válaszolhatom, hogy szívesen jöttem a Diósgyőrhöz – mondta Vén Gábor. – A diósgyőri futballnak komoly múltja van, a városban szeretik a labdarúgást, és a csapat vezetőségének komoly céljai vannak. Szeretnénk kiharcolni a feljutást, és én bízom abban, hogy ez a csapat erre képes is lesz. A DVTK részéről a Fradival már megegyeztek az átigazolásomról, noha a szerződésemet még nem írtam alá, szóban már mindenben megegyeztünk a vezetőkkel, és ha minden igaz, akkor két évet töltök Diósgyőrben.– Két és fél év után a Fradinál nem marasztalták, és ez azért elgondolkodtató lehet… – Ezen nem csodálkoztam azok után, hogy tavasszal Garami József nem számított rám. A mostani megoldás nekem is jobb, játszhatok, ahelyett hogy a kispadon ülnék még egy esztendőt. A folyamatos játékra a jelek szerint a Ferencvárosban az idén sem lett volna lehetőségem. Bevallom, szívesen kitöltöttem volna a szerződésemet az Üllői úton, de azt hiszem, jó döntést hoztam. – Amikor felmerült, hogy esetleg eladja a Ferencváros, sokan fogadtak arra, hogy Csank János után Siófokra távozik. Miért nem követte azt az edzőt, aki bízott önben?– Nem tudok arról, hogy a Siófok szerződtetett volna. De ezen utólag kár is merengeni, hiszen a héten már a Diósgyőr játékosa lehetek.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
15 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
18 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
21 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
25 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
27 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
31 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
42 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik