Urbán Edit világbajnok lett

2002.07.10. 22:18
Címkék
Tavaly megszerzett veterán Európa-bajnoki címe utánvilágbajnok is lett Urbán Edit: az egykori Európa-bajnok a Luzernben megrendezett 11. veterán asztalitenisz-világbajnokságon győzött. Az eseményen 67 ország 2700 indulója vett részt a különböző kategóriákban, köztük olyan nagy nevek, mint a jugoszláv Surbek, a francia Secretin és a kínai Liang Ko-liang. Az 50 év feletti férfiak mezőnye volt a legnépesebb, ide mintegy 500 nevezés érkezett! A női versenyeket japán fölény jellemezte, a hat számból négyet megnyertek. A nők 40 év feletti versenyében 162 induló közül lett a legjobb Urbán Edit. A döntőben egykori jugoszláv vetélytársát, Branka Batinicset verte 3:1-re, de a legszorosabb mérkőzését a negyeddöntőben vívta az exszovjet bajnoknővel, Antonjannal.A világbajnoki cím mellé párosban még egy bronzérmet is szerzett Urbán, akinek a német Diebold volt a partnere.
Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
17 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
23 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
26 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
49 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik