A bajorok a legnagyobb vásárlók

2002.07.06. 13:53
Címkék
Öt héttel a német labdarúgó Bundesliga rajtja előtt az élvonalbeli csapatok közel 35 százalékkal kevesebbet költöttek új játékosok szerződtetésére, mint tavaly. Eddig a 99 új igazolás 96.52 millió euróba került a kluboknak az elmúlt évi 147.25 millióval szemben. A csúcslista élén a Bayer Leverkusen (25.7 millió) és a Bayern München (24.5) található. A bajnok Borussia Dortmund, amely tavaly 36.81 millióval a legtöbbet költötte, most 10 millióval csak a negyedik helyen áll. A két legdrágább játékost egyformán a Bayern München szerezte meg. A bajor klub kilenc millió eurót fizetett Sebastian Deislerért (Hertha BSC) és a brazil Zé Robertóért (Bayer Leverkusen). Ketten együtt sem kerültek azonban annyiba, mint a brazil Marcio Amoroso, akire az elmúlt évben 20.67 milliót áldozott a Dortmund. A 96.52 millió csaknem 80 százalékát, 75.85 milliót öt klub, a Bayern München, a Bayer Leverkusen, a Borussia Dortmund, a Schalke 04 és a Herha BSC együttes költekezése teszi ki. A többi 13 csapat "csupán" 20.67 milliót fordított összesen új igazolásokra.
Legfrissebb hírek

Sajtóhírek szerint az amerikaiak újabb négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
11 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
33 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
41 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
55 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik