Edzés volt a gyakorlómeccs

2002.07.04. 22:59
Címkék
Edzőmeccset játszott szerdán a Debrecen a Szolnok ellen. Csütörtökön azonban Horváth Béla, a DVSC technikai vezetője tudomásunkra hozta, hogy a kétszer 45 perces mozgás nem az volt, aminek látszott: az bizony csak egy nyilvános edzés volt. S, hogy ez miért érdekes? Válaszként két idézet: "A videófelvételek megtekintése után a fegyelmi bizottság 2002. augusztus 26-ig eltiltotta a játéktól Bajzát Pétert, az olimpia válogatott támadóját.” (Nemzeti Sport, 2002. április 27.). "…a gólokat (mégpedig szép gólokat) az a Bajzát Péter szerezte, akire –hosszú eltiltása miatt –csak szeptemberben számíthat Szentes Lázár vezetőedző.” (Nemzeti Sport, 2002. július 4.). Említett büntetést azért kapta a támadó, mert a tavaszi Debrecen–Újpest meccsen úgy csúszott be a vendégek védőjének, Medgyesi Lászlónak, hogy annak a bal térdében minden elszakadt, eltört.A DVSC csatára jelenleg büntetését tölti, szerdán mégis szerepelt a Debrecenben a Szolnok elleni találkozón, vagyis az új verzió szerint a "nyilvános edzésen”. Horváth Béla viszont úgy gondolja, hogy a vendégcsapat csak egy szurkolók által is megtekintett edzésen vett részt Debrecenben. Jó kis foglalkozás lehetett, hiszen a tudósítás szerint háromezren látták. A debreceni gondolkodást követve június 29-én a Diósgyőr–DVSC felkészülési találkozónak látszó labdakergetés is nyilvános edzés volt, hiszen azon is játszott a futballista.Burján Attila, a Magyar Labdarúgó Liga munkatársa elmondta, hogy a játékos és a klub is büntetésre számíthat."A liga hivatalból eljárást indít a Debrecen és Bajzát Péter ellen –jelentette ki Burján. –Az egyesületnek magyarázatot kell adnia arra, hogy miért szerepeltették a játékost. A labdarúgót a fegyelmi és a fellebbviteli bizottság is a játéktól tiltotta el, vagyis ő csak az edzéseket látogathatja, nem vehet részt semmiféle mérkőzésen. Amennyiben a debrecenieknek értelmezési problémájuk volt az ítélettel kapcsolatban, nyugodtan megkereshettek volna minket, hogy segítsünk. Ami pedig a nyilvános edzést illeti, akkor lenne helytálló az indoklás, ha az egyik térfélen a szolnokiak, a másikon pedig a debreceniek hajtották volna végre a gyakorlatokat. Amennyiben két csapat elkezd kergetni egy labdát, amit a kapuba akar juttatni, az már mérkőzés. Ebből a szempontból még az is mindegy, hogy ki vezeti a mérkőzést.”
Legfrissebb hírek

Sztankovics Réka is Marosvásárhelyre igazolt

Kézilabda
1 perce

Hajdu Balázs: most játszottunk a legjobban

Kézilabda
5 perce

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
33 perce

Balhé Uruguay háza táján, a keret egy része fellázadt Bielsa ellen

Foci vb 2026
34 perce

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat

Foci vb 2026
46 perce

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
52 perce

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
55 perce

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
59 perce
Ezek is érdekelhetik