Újabb győzelem Romániában

2002.06.29. 20:06
Címkék
A múlt vasárnap óta Romániában, a gyergyói havasok lábánál elterülő Borszéken tartózkodó Győri ETO szombaton lejátszotta második mérkőzését is. Az eredeti menetrend szerint úgy volt, hogy a Gloria Beszterce elleni találkozó után szombaton a Békási Cement lesz a magyar csapat ellenfele, ám végül a román NB II-es és NB III-as csapatok játékosaiból összeállított Hargita-válogatottal csatáztak a zöld-fehérek. A győri csapat könnyed, helyenként tetszetős játékot bemutatva fölényes győzelmet aratott. Elsősorban Robert Semeník nyújtott kiemelkedő teljesítményt, aki két gólpasszt is adott, és kiharcolt egy tizenegyest is.
"Elfogadható körülmények között napi három edzéssel készülünk – mondta érdeklődésünkre Tamási Zsolt vezetőedző. – A hangulat jó, egyre jobban összerázódik a csapat. Mind jobban megismerem az öt új horvát labdarúgót is; közülük Darko Peric és Marko Kartelo igazán remek játékos, ők bizonyára csapatunk erősségei lesznek. Legközelebb valószínűleg kedden egy első osztályú román csapat ellen lépünk pályára. Az ellenfél még bizonytalan, miként az is,
Hargita-válogatott–Gyôr 0–7 (0–3)
Borszék, 400 nézô
GYÔR. 1. félidô: Molnár (Krass) – Böjte, Stark, Filó –Asztalos, Peric, Kartelo, Szanyó – Herczeg, Semeník, Nagy T. 2. félidô: Krass (Sebôk) – Regedei, Lakos, Baranyai – Asztalos, Kertész, Baumgartner, Tamási G. – Oross, Nicsenko, Milaimovic (szünet után játéklehetôséget kapott Erôs, Mracskó és Weitner is)
G: Szanyó (2, egyet 11-esbôl), Nicsenko (2), Herczeg, Oross, Baranyai
Hargita-válogatott–Gyôr 0–7 (0–3)
Borszék, 400 nézô
GYÔR. 1. félidô: Molnár (Krass) – Böjte, Stark, Filó –Asztalos, Peric, Kartelo, Szanyó – Herczeg, Semeník, Nagy T. 2. félidô: Krass (Sebôk) – Regedei, Lakos, Baranyai – Asztalos, Kertész, Baumgartner, Tamási G. – Oross, Nicsenko, Milaimovic (szünet után játéklehetôséget kapott Erôs, Mracskó és Weitner is)
G: Szanyó (2, egyet 11-esbôl), Nicsenko (2), Herczeg, Oross, Baranyai
milyen időpontban kerül sor a találkozóra. Várhatóan harmadikán vagy negyedikén indulunk haza.”
Miközben a 25 fős keret Romániában gyakorol, a Győrött maradt játékosok közül a kéztörést szenvedett brazil André Nagy Sándor rehabilitációs edző irányításával készül. Ugyancsak Győrött gyakorol a Ferencváros felé kacsintgató Bognár Zsolt. A hátvéd helyzetében semmi lényeges változás nem történt; Bognárt még három évig érvényes szerződés köti az ETO-hoz, s bár a játékos kérésére a győri vezetők úgy nyilatkoztak, nem akadályozzák meg a távozását, ám olyan árat szabtak, amit a Fradi aligha fizet meg.
Legfrissebb hírek

Egyik meccsen sincs gól a félidőben

Foci vb 2026
17 perce

Statisztikák: eddig háromszor volt példa arra, amit Vinícius elért – Brazília mindháromszor világbajnok lett

Foci vb 2026
28 perce

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk

Foci vb 2026
46 perce

Elkezdődtek az A-csoport utolsó meccsei!

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Dél-Afrika–Dél-Korea

Foci vb 2026
1 órája

Győzelmével Marokkó lett a legerdményesebb afrikai csapat a világbajnokságon – statisztika

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Csehország–Mexikó

Foci vb 2026
1 órája

Mexikóból tudósító kollégánk már a helyszínen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik