Ezüstérem Máltáról

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.06.27. 20:19
Címkék
Tizenegyedik alkalommal rendezték meg az ügyvéd-világbajnokság, a kétévenkénti tornán a magyar válogatott 1992 óta vesz részt, és az eddigi mérleg igen imponáló: kétszer ezüstérmes, kétszer ötödik és kétszer hetedik lett az együttes. Az idén Málta volt a házigazda. A tornán 42 csapat vett részt. (Eredetileg negyvennégyen neveztek, de a brazilok és az ausztrálok vízumproblémák miatt nem tudtak elindulni.)A magyarok a csoportmeccsek során Róma második csapatát 4–0-ra, míg Madridot 1–0-ra győzték le; csoportelsőként továbbjutva aztán Isztambul ellen 1–0-ra diadalmaskodtak, majd következett az elődöntő, amelyet Amszterdam ellen vívtak. A rendes játékidő nem hozott döntést, így következtek a büntetők, amelyben a magyarok voltak jobbak. A világbajnokság fináléjában Róma első együttesével (amelynek soraiban több, Serie B-ben játszó futballista is volt) találták magukat szembe, és 4–1-es vereséget szenvedtek, így a két évvel ezelőttihez hasonlóan ezüstérmesek lettek.A magyar ügyvédválogatott nyolc nap alatt játszotta le az összes meccsét. Az együttes legjobbja egyébként az MTK labdarúgója, dr. Füzi Ákos volt, aki nyolc gólt szerzett.
Legfrissebb hírek

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
5 perce

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Foci vb 2026
9 perce

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
15 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
20 perce

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
33 perce

Négy válogatott kapuját még nem vették be, Curacao kapusáé a legtöbb védés

Foci vb 2026
34 perce

Brazília fehér nadrágot visel a sárga felsőjéhez – a C-csoport mai mezei

Foci vb 2026
46 perce

Nyolc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
48 perce
Ezek is érdekelhetik