Oláh anyai örömök elé néz

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2002.05.31. 21:31
Címkék
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Oláh Katalinnak esze ágában sincs visszavonulni
Nemrégiben Monspart Sarolta társaságában a sportcsillagok falára tenyerelt kétszeres tájfutó világbajnokunk, Oláh Katalin, akinek életét mostanában nem a sport, hanem egészen más dolgok töltik ki. A 34 esztendős versenyző ugyanis második gyermekét várja, négyéves kislányához, Katához decemberben kistestvérke érkezik.
– Tavaly meglehetősen rossz évem volt a sportban, hiába tudtam magam mögött kiváló alapozást, februártól egészségügyi problémák hátráltatták a felkészülésemet – mondta Oláh Katalin. – A világbajnokságot Finnországban rendezték meg, és mivel tavasszal egy finn egyesülethez igazoltam, több viadalon is tesztelhettem az északi terepviszonyokat. Technikailag nem is volt gond a világbajnokságon, ám fizikailag nem győztem a megpróbáltatásokat. Hasonlóan jártam a Japánban megrendezett nem olimpiai sportágak világjátékán is, így a férjemmel úgy döntöttünk, jobb, ha egy kis időre szüneteltetem a tájfutást.
– Tehát ezt az évet a gyerekszülésre szánta?
– Igen, igaz decemberben úgy-ahogy rendbe jöttem egészségileg, ám féltem, hogy újra elkezdődnek ezek a problémák. Ráadásul az idén nem rendeznek világbajnokságot, így jobbnak láttam, ha az idén szülök.
– A szavaiból azt veszem ki, hogy nem véglegesen állt le a sporttal.
– Dehogyis, jövőre már szeretnék ott lenni a világbajnokságon.
– Nem korai az még?
– Augusztusban rendezik a vébét, ráadásul Svájcban, ahol nagyon szeretek versenyezni. Szerintem ez az időszak elegendő lesz a felkészüléshez. Az első öt hónapban úgy sem kell még olyan keményen odatennem magam. Az atléta Sonia O'Sullivannek is sikerült közvetlenül a szülés után világbajnoki címet szereznie.
– És meddig szeretné folytatni a tájfutást?
– Azt hiszem, van még néhány jó évem, sokan versenyeznek velem egykorúak a nemzetközi mezőnyben, így nem érzem öregnek magamat ehhez a sporthoz. Ráadásul a szövetség úgy döntött, hogy 2003-tól kezdve minden évben rendez világbajnokságot, így motivációban sem lesz hiány.
Legfrissebb hírek

Robin Hood bátorságára is szüksége lesz a Ferencvárosnak a Forest ellen

Európa-liga
16 perce

Szijjártó: hat magyar konzul Nottinghamben, kettő Ljubljanában

Európa-liga
26 perce

75 éves az olimpiai 6. helyezett kézilabdázó, Buday Ferenc

Kézilabda
56 perce

Csütörtöki sportműsor: Nottingham–FTC az Európa-ligában, magyar–portugál a női vízilabda Eb-n

Birkózás
7 órája

Kézilabda: a mieink újra találkozhatnak az olaszokkal vagy a lengyelekkel

Kézilabda
7 órája

Robbie Keane: Készen állunk a csatára; Ádám Martin: Remélem, lesz még néhány jó évem az élvonalban

E-újság
7 órája

A csalás mezsgyéjén – Bobory Balázs publicisztikája

Kézilabda
8 órája

Zöld utat kapnak? – Deák Zsigmond jegyzete

Európa-liga
8 órája
Ezek is érdekelhetik