Indiába megy a romaválogatott

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.05.31. 01:37
Címkék
A korábbi évekhez hasonlóan, az elmúlt héten is megrendezték a Puskás Ferenc-stadionban azt a játékos-toborzót, amelyen a cigány származású tehetséges labdarúgók felfedezését szolgálja. Mezei István, a romaválogatott menedzser-igazgatójának felhívására idén – a 14-19 éves korosztályból – mintegy háromszáz fiatal érkezett a fővárosba, elsősorban a vidéki régiókból. A válogatásban Baróti Lajos, egykori szövetségi kapitány is segített, és vele együtt több szakember választotta ki azokat, akik tudásuk alapján a jövőben tagjai lehetnek a roma válogatott utánpótlás-csapatainak, és akik a júniusban, Szarajevóban egy ifjúsági tornán képviselik hazánkat. Eldőlt az is, hogy a felnőtt- együttes szeptemberben Indiába utazik, ahol nemzetközi tornán szerepel majd."Minden várakozásunkat felülmúlta ez a kétnapos válogatás – mondta Mezei István. – Rengeteg tehetséges játékost láttam, és biztos vagyok abban, hogy jó menedzseléssel, és persze némi segítséggel lesz olyan labdarúgó, aki akár az élvonalban is szerepelhet majd. Bár nem szívesen teszem, egyvalakit már most kiemelnék: Ihász Gábor még nincs tizenhét esztendős, de őstehetségnek tűnik. A beállós posztján és a középpályán is bevethető játékos, aki hamarosan az élvonalban is megállja a helyét. Én már több cigány származású játékosra is felhívtam az élvonalbeli edzők figyelmét, de meg sem nézik ezeket a tehetségeket, és a klubok is inkább külfödről igazolnak, minthogy az utánpótlásra figyelnének. Azért vannak ellenpéldák is, és a Ferencváros korosztályos csapataiban például ketten szerepelhetnek az általam figyelt labdarúgók közül.”Mezei Istvánnak – miközben egyeztet a nyáron, majd ősszel útnak induló együttesek programját illetően – van még egy fontos elfoglaltsága. Június 5-én ugyanis Szepesi Gusztáv emlékére villámtornát szervez az egykori középpályás szülőfalujában, Sajószentpéteren. Az 1964-es tokiói olimpián aranyérmet nyert, majd az 1966-os angliai világbajnokságon is pályára lépő Szepesi tiszteletére szóló rendezvényen három megye cigány válogatottja (Borsod-Abaúj Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Heves) kapott meghívást.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
23 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
25 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
35 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
52 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
1 órája

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
1 órája

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
1 órája

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik