1
Kisvárda

91'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, a Paks győzött, és ezzel megszerezte a bajnoki ezüstérmet is. 2–1

90+1'
GÓL

GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A KISVÁRDA! Elég határozatlanul jött előre a Kisvárda, Cipetic jobbról beadott, a magára hagyott Szpaszics balról, éles szögből kapásból a bal alsóba lőtt. 2–1

90'

Három perc a hosszabbítás.

90'

A Kisvárda 6 idény után, 11. helyezettként búcsúzik az első osztálytól. Ebben a kiírásban a legutóbbi két bajnokiján esett a legtöbb gól: előbb 4–2-re veszített Felcsúton, majd 4–0-s vezetésről 4–3-ra verte az utolsó Mezőkövesdet.

88
CSERE

Silye helyett Kocsis Bence a pályán.

88'
CSERE

Mezei helyett Horváth Kevin.

84'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! HAHN JÁNOS EZT MÁR BELŐTTE! Egy vendégjátékos fején csúszott meg a labda, amelyre lecsapott Hahn, megindult a Kisvárda kapuja felé, kiszaladt elé Kovács, a paksi csatár pedig 17 méterről remekül emelt a kapuba. 2–0

82'
Sárga lap

Ilievszki kommentálta a bíró egyik ítéletét, és mivel valószínűleg nem dicsérte a „sporit”, ezért sárgát kapott.

81'
CSERE

Még egy Kisvárda-csere. Melnik helyett Osztrovka folytatja.

79'
Kihagyott 11-es

EZ IS KIMARADT! Hahn János állt a labda mögé, és nagy erővel nagyon fölélőtt.

78'
Sárga lap

Sárga lap is Maticnak.

78'

TIZENEGYES A PAKSNAK! Böde remek labdájával Haraszti került helyzetbe, de lőni már nem tudott, mert Matic ellökte.

76'
CSERE

Vécsei helyett Hahn folytatja a hazaiaknál.

70'
CSERE

Mesanovic helyett pedig Ilievszki a vendégeknél.

70'
CSERE

Camaj helyett Szpaszics a Kisvárdában.

68'

Silye futott be egy szinte befuthatatlan labdát, majd az alapvonal közeléből középre játszott, Haraszti pedig egyből a hosszú sarkot vette célba, a labda kicsivel elpattogott a bal alsó mellett.

64'

Az atomvárosban ez lesz a 10. találkozójuk, eddig 5-ször a paksiak diadalmaskodtak, 2-szer játszottak döntetlent, további 2-szer pedig a várdaiak győztek, először éppen a tolnaiak FTC elleni 2022-es kupadöntője előtt (0–1).

64'
CSERE

Szabó Bálint helyett Papp Kristóf a Paksban.

64'
CSERE

Könyves helyett Böde Dániel...

61'

Előbb Cipetic lőtt húsz méterről nem sokkal fölé, aztán kicsivel később Melnik lövése volt veszélytelen 25-ről.

54'

Haraszti próbált meg a jobb felsőbe emelni 20 méterről, Kovács azonban kitolta a labdát a léc alól.

49'
Sárga lap

Szabó Bálint lépett oda durván Cipeticnek, sárga lapot kapott.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+3'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a Paks. 1–0

45+2'

Makowski lőtt félfordulatból egy szöglet után, Szappanos viszont ezt is kivédte!

45'
CSERE

...Stefan Raúl helyére Branimir Cipetic jött.

45'
CSERE

A szünetben kettőt cserélt a Kisvárda, Jovicic helyére Széles Imre...

45'

43'

KERESZTLÉC! Szabó Bálint szerzett labdát, megindult a kisvárdai kapu felé, majd 13 méterről óriási erővel lőtt, a labda kijött a lécről. A kipattanót Könyves még ráfejelte, de a lágy labdát már elkapta Kovács.

40'

Az újabb szögletből nem alakult ki veszélyes helyzet.

40'

Bal oldalról jöhetett a kisvárdai szöglet, Lippai lövése levágódott, Camaj lecsapott a labdára, és 13 méterről azonnal lőtt, Szappanos szögletre védett.

38'
Sárga lap

Melnik kapott sárgát, visszakézből megütötte Mezei arcát. Nem volt szándékos, de így is lap járt érte.

35'

A tolnaiak a bajnokikat tekintve hármas győzelmi sorozatban vannak a várdaiakkal szemben, februárban Mezei Szabolcs tizenegyesével nyertek idegenben 1–0-ra, a másik oldalon viszont Jasmin Mesanovic büntetőjét Szappanos Péter kivédte.

34'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PAKS! Mezei Szabolcs csapott le egy lepattanó labdára, nem támadták meg, ezért 15 méterről, jobbal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–0

26'

Ivószünet.

25'

Camaj került óriási gólhelyzetbe Makowski passza után, Vas azonban remekül fedezte előtte a kaput, nem ugrott el a cselre, így blokkolni is tudott.

20'

KIMARADT! Könyves végezte el a tizenegyest, nem volt valami jó lövés, ezért a jobbra vetődő Kovács Marcell bravúrosan védett!

19'

TIZENEGYES A PAKSNAK! Könyves cselezgetett a tizenhatoson belül, Lippai eltalálta a lábát, tizenegyes.

18'

Haraszti kellemetlen, távoli lövését ütötte ki a bal alsó elől Kovács.

16'

Három és fél héttel ezelőtt a Mol Magyar Kupa elődöntőjében a házigazda Paks hátrányból fordítva 2–1-re győzte le a szabolcsiakat.

15'

Szappanos mentett kétszer is. Camaj beadását előbb kiöklözte, a labdára lecsapott Melnik, és gól is lett volna, ha Szappanos nem üti ki.

12'

Makowski beadása találta meg Camaj fejét, a fejes viszont nagyon gyenge volt.

10'

Navrátil indult meg a jobb oldalon, laposan középre gurított, a merészen kivetődő Szappanos kapta el a labdát.

2'

Jobbról végezhetett el szögletet a Kisvárda, Camaj adott középre, a labda viszont mindenkinek elszállt a feje fölött.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Paks tiszta fehérben, a Kisvárda tiszta pirosban játszik.

A mérkőzés előtt Böde Dániel és Szabó János közösen mutatta fel a közönségnek a Magyar Kupát.

2018 óta 17-szer meccseltek az NB I-ben, az örökmérleg abszolút kiegyenlített, mindkét csapat 6-szor nyert, 5-ször pedig ikszeltek. A párharc gólkülönbsége 25–25.

A mérkőzés előtt a nézők a Magyar Kupával fotózkodhattak (Fotó: Nagy-Pál Tamás)
A mérkőzés előtt a nézők a Magyar Kupával fotózkodhattak (fotó: Nagy-Pál Tamás)

Mint ismert, hétközben a Paks fennállása történetében először, megnyerte a Magyar Kupát.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!