Cipetic passzát Szpaszics kissé jobbról, 16-ról kapura rúgja, laposan... bedobás!

90'

Kovács elrúgja a labdát a jobb szélen meginduló Szalai elől.

90'
GÓL

MOLNÁR GÁBOR jobbal a bal alsóba lő az ötös bal sarka elől, Drazsics szép keresztpassza után. 4–3!

89'

Két perc a ráadás.

89'
Fotó: Kovács Péter

88'

87
GÓL

A Brtan indította Vajda bal oldali beadását csak nézik a hazai védők, Pillár jobbra fejeli a labdát az ötösről, MOLNÁR GÁBOR pedig ballal a léc alá lő 9 méterről. 4–2!

86

Kovács hatalmasat véd Nikolov labdavesztése után, kivédte Szalai közeli lövését.

Majd jól letolja Nikolovot a fiatal kapus.

86'

Drazsics balról jövő lapos passza után, középről, 15 méterről.

85'
GÓL

INÁNCSI MILÁN jobbal a bal alsóba lő, 4–1!

84'

Újoncavatás itt is.

84'
CSERE

Ináncsi Milán be, Nagy le a vendégeknél.

81'

Szpaszics jobb oldali beadását egy becsúszó védő Kovácsikba rúgja az ötösről. Öngólveszély.

80
Sárga lap

Marko Brtan ellöki a felezőnél Ilievszkit, előtte Kállai megindult, de szerelte, majd ki is cselezte őt az ötös bal sarkán Jovicic.

75'

Szivacski megindul, de pontatlan a beadása.

72'

Könnyedén gurigázik a Kisvárda, támadgat a Kövesd.

71'

A bajnoki teljesen átment búcsúmérkőzésbe, legalábbis a hangulatát tekintve.

71'

A Kövesd idegenbeli mutatója 2 győzelem, 5 döntetlen, 9 fiaskó, ezzel a 31 forduló után két riválist is megelőz a vendégtabellán. Házon kívül a legutóbbi 3 meccsén pont nélkül maradt.

71'

A Kisvárda hazai mérlege 6–1–8, de a legutóbbi 4 otthoni találkozójából 3-at megnyert és csak a Loki vitte el tőle mindhárom pontot. Az előző 2 otthoni bajnokiján hibátlan volt: 4–1-re megverte az Újpestet, majd 1–0-ra a Vidit.

70'

Molnár nyolcról a léc alá fejelné Vajda bal oldali beadását, de véd Kovács szép mozdulattal.

67'
CSERE

A magyar U-válogatott, 16 éves Szikszai Hennadij be, Camaj le.

67'
CSERE

Mario Ilievszki váltja Mesanovicot.

67'
CSERE

Milos Szpaszics be, Navrátil le.

66'

Kállai jobbról okosan visszagurít, jobbal jócskán a kapu fölé lő Molnár 17-ről.

66'

A pályán továbbra is mezőnyharc.

65'

Cseri annak idején 68 meccsen 5 gólt lőtt a Kisvárda színeiben, és adott 27 gólpasszt is.

65'

Az előző 25 bajnokiján összesen 4-szer.

65'

Sőt Drazsics előző 18 bajnokiján összesen 2-szer volt eredményes.

65'
CSERE

Molnár Gábor be, Cseri le.

65'
CSERE

Sztefan Drazsics be, Kócs le.

64'

Drazsics az előző 7 bajnokiján egyetlen gólt sem szerezett.

De adott egy gólpasszt.

63'
CSERE

Boban Nikolov be, Makowski le.

63'
CSERE

Lucas búcsúzik a várdai közönségtől, Matic ezért is öleli meg őt a lecserélése közben.

62'

Cseri a léc fölé lő a 16-os bal sarka elől.

61'

Fütyül is a közönség olykor.

60'

Mezőnyharc.

59'
Sárga lap

Lippai Tibor kap sárga lapot Cseri ellökéséért.

54'

53'

Vajda középtávoli lövése nagyon rossz.

51'
Sárga lap

Kállai Kevin odarúg Makowskinak a jobb szélen, sárga lap.

51'

Nagy remek passzával kapura tör Kócs, de jobbal az ötös jobb sarkáról a kapusba lő!

50'
VAR

A VAR szerint is az.

50'

Vajda nekimegy az ötös jobb sarka előtt az Osztrovka indította Cipeticnek... tovább.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
CSERE

Marko Brtan be, Bőle le, szélső helyett szűrő.

46'
CSERE

Pillár Róbert váltja a vendégvédelem közepén Beriasvilit.

46'

46'

A már tuti utolsó Mezőkövesd sorozatban a hatodik bajnokiját bukta el legutóbb a ZTE ellen – a legutóbbi hármat egyaránt 2–1-re – , és az előző 8 fordulóban csupán egy pontot gyűjtött be, Újpesten.

46'

A múlt hétvégén véget ért a Kisvárda négyes veretlenségi sorozata (2 győzelem, 2 döntetlen), a felcsúti 4–2-es kudarccal – és az Újpest sikerével – eldőlt, hogy a szabolcsi csapat a 11. helyen fejezi be a bajnokságot és hat idényt követően búcsúzik az élvonaltól.

46'

Kisvárdán ez lesz a 10. élvonalbeli mérkőzésük, a mérleg a tavaly októberi 2–1-es sikerrel billen a piros-fehérek felé: 4 hazai győzelem, 2 iksz, 3 kövesdi diadal. A kék-sárgák az előző 2 alkalommal pont nélkül tértek haza a Várkerti Stadionból.

46'

51 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 11-szer lőttek kapura, 7-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 9/3.

46'

Sárga lap

Szolgai Máté lerántja Navrátilt, sárga lap.

45
GÓL

Navrátil jobb oldali, lapos beadását DRITON CAMAJ jobbal a léc alá vágja, középre. Kicsit balról, 13 méterről: 4–0!

45

Három perc a ráadás.

45

Bőle jobb oldali, lapos beadását Kovács Nagy elé üti kivetődve, de a középpályás hétről jobbal a kapusba lő.

43'

Cseri ballal nem sokkal lő a jobb felső fölé 18-ról, Kócs passzából.

42'

Bőle passzát Cseri tízről kapura teszi, véd Kovács balra vetődve, a felpattanó labdát Kócs elől a kapuja felé üti... de visszavetődve elpaskolja a labdát a gólvonal elől.

39'

Lippa 17 méteres, kissé jobbról járó szabadrúgást eléri a jobb alsó előtt Kovácsik, a kipattanót balról, háromról kapura vágja Makowski, de véd ismét a kapus.

38'
VAR

A VAR szerint nem ért piros lapot a belépő.

38'

Mesanovic 24 méteres szabadrúgása a kapusé.

38'

Beriasvili kegyetlen becsúszását megússza sérülés nélkül Osztrovka.

36
GÓL

BRANIMIR CIPETIC jobbal a jobb sarokba lő félmagasan, kissé jobbról, 10 méterről. Jovicic jobb oldali beadását visszafejelte Lippai, így került a labda a gólszerző elé. 3–0!

36'

ELDŐLNI LÁTSZIK A MECCS!

30'

Nem mert ballal lőni.

30'

Kócs az ötös bal sarkáról, Cseri passza és egy jó csel után jobbal nagyon gyengén a kapus elé tolja a labdát.

28'

Függetlenül a legutóbbi, felcsúti vereségtől a Kisvárda mutatott többet az elmúlt hetekben, a legutóbbi négy hazai bajnokijából hármat is megnyert. A Mezőkövesd összecsuklott a szezon végére, a legutóbbi hat fordulóban pont nélkül maradtak (mlsz.hu).

26'

Camaj bal oldali beadását Makowski középről, 14-ről rosszul tette vissza a szélső elé, de a visszafutó Kállai éppen Mesanovic elé sodorta a labdát – amely aztán éppenn az ötösön becsúszó Kállairól került félmagasan a kapu közepébe.

25'
GÓL

KETTŐ NULLA, JASMIN MESANOVIC jobbal a kapu közepébe lő kissé jobbról, 10 méterről. 2–0!

24'

Cseri passzát Szolgai jobbal picit jobbról, 18 méterről nem sokkal emeli a jobb felső sarok fölé, a labda a kapu tetején landolt.

23'

Cipetic jobbról középre ad, Szivacski elrúgja a labdát Mesanovic elől az utolsó pillanatban.

23'

Szolgai passza nagyon rossz, mestere nem hisz a szemének.

GÓL

NAGYON SZÉP GÓLLAL VEZET A VÁRDA! Osztrovka most nem passzol, okosan Makowskihoz passzol, ő jobbról jobbal középre ad, laposan, DRITON CAMAJ ballal egy lépésről az üres kapu közepébe passzol. 1–0!

13'

Osztrovka második lövése a 16-oson belül, ezt is blokkolják.

13'

A pályán mezőnyharc, sok pontatlansággal.

12'

A távozókról szólva Ötvös Bencére is gondolhatott a szakvezető: lapunk információja szerint az előző fordulóban a századik NB I-es meccsét játszó középpályás Paksra írt alá, és a légiósok többsége is új csapatot kereshet magának – a télen nagy reményekkel szerződtetett, korábbi brazil válogatott Wellington Nemtől és a horvát Andrija Filipovictól el is köszöntek a héten.

12'

„Nehéz volt megélni az elmúlt napokat, bíztam benne, hogy az utolsó pillanatig lesz esélyünk a bennmaradás kiharcolására – nyilatkozta a klubhonlapnak Feczkó Tamás, a Kisvárda vezetőedzője. – Szeretnénk szépen búcsúzni a mellettünk végig kitartó szurkolóinktól, illetve több játékosunk utoljára lép fel a Várkerti Stadionban – olyan  futballisták is búcsúznak tőlünk az évad végén, akik régóta itt játszanak. Reméljük, mindegyikük azzal a szándékkal lép pályára, hogy meghálálja az elmúlt évek bizalmát. Közben a jövőt is szem előtt tartjuk a hátralévő két mérkőzésen, ha már sajnos így alakult az élet. Az is fontos szempont, hogy legyen azoknak a fiataloknak meccsrutinjuk,  akiknek az NB II-es szerepeltetése szóba jöhet.”

11'

A PUSKÁS AKADÉMIA ELLENI múlt szombati vereséget (2–4) követően a pályán még nem „gyászolt” a kiesése miatt a Kisvárda Master Good, hiszen a búcsúja matematikailag csak később, az Újpest Diósgyőr elleni kiütéses győzelmével (7–0) vált biztossá – akkor a várdaiak  úton voltak hazafelé. Ezzel együtt volt idejük hozzászokni a gondolathoz, mert a bajnokság jelentős részét kieső helyen töltötték – a nyolcadik játéknapot követően kerültek a vonal alá, és már nem tudtak feljebb törni.

6'

Hazai helyzet, egy jobb oldali beadást tízről az ötösre fejel Matic, Cipetic előrevetődve a jobb alsó mellé fejeli a labdát.

4'

Az előző 3 bajnokiján rendre betaláló Szalai túl nagyot esett.

3'
VAR

A VAR szerint nem ért 11-est az eset.

2

Kócs passzát Szalai ellövi ballal az ötös bal sarkáról, véd Kovács jobbra elvetődve, majd nekifut Lippai.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! A két, már kiesett csapat 17-szer találkozott az NB I-ben, a örökmérleg 8 kisvárdai győzelem, 5 iksz, 4 kövesdi diadal.
A párharc elején a Mezőkövesd volt a sikeresebb, az első 5 találkozójukból ugyanis hármat megnyert, a következő 12-ből azonban már csak egyet, 2022 áprilisában idegenben 2–1-re. A várdaiak 5 mérkőzés óta veretlenek a fürdővárosiakkal szemben (3 győzelem, 2 döntetlen), ebben a kiírásban mindkétszer hátrányból fordítva nyertek 2–1-re.