1
Mezőkövesd Zsóry FC

90+6'
VÉGE

VÉGE! Zsinórban elvesztett öt bajnoki után győzött újra a Paks, amely a sorozatban ötödik vereségét elszenvedő Mezőkövesdet múlta felül. Köszönjük figyelmüket!

90+5'

Tóth Barna rántotta vissza a mezénél fogva Bőlét, sárga lap.

90'

Szalai fejese száll a kapu fölé, közben magasban a tartalékjátékvezető táblája, 5 perc lesz a hosszabbítás.

89'
Sárga lap

Kinyik rúgta meg Drazsicsot, sárga lap.

88'

Drazsics kapott egy hosszú indítást, betört a 16-oson belülre, majd éles szögből a kapu mellé lőtt.

87'

KAPUFA! Hahn az alapvonal közeléből tekert a kapu elé, a védők nem figyeltek, a berobbanó Tóth Barna pedig 4 méterről, senkitől sem zavartatva a bal kapufára fejelte a labdát.

81'
CSERE

Lejött a gólt szerző Könyves is, az ő helyére Tóth Barna állt be.

80'
CSERE

Lenzsér nem tudta folytatni a játékot Bőle belépője után, Vas érkezett a helyére.

79'
CSERE

Cseréltek a vendégek, Szilágyi érkezett Molnár helyére.

78'
Sárga lap

Bőle csúszott rá Lenzsér bokájára, sárga lap.

76'

Vécsei kapott labdát a kövesdi térfél közepén, majd közelebb vezett azt a 16-oshoz, de 21 méteres lövése a kapu fölé szállt.

72'
CSERE

Majd Karnickij érkezett Cseri helyére.

71'
CSERE

A vendégek is cseréltek, Cseke helyére Bőle állt be.

70'
CSERE

Cseréltek a hazaiak, Haraszti helyére Silye állt be.

69'

Vajda és Molnár összjátéka után utóbbi 17 méterről lőtt kapura, de a lapos lövés nem okozott gondot Szappanosnak.

68'

Cseri vezette be középre a labdát, majd 24 méterről kapura lőtt, Szappanos könnyedén védett.

67'
Fotó: Makovics Kornél

66'
CSERE

Cserélt a Mezőkövesd, Drazsics érkezett Nagy Gergő helyére.

65'

63'
Sárga lap

Cseke kapott sárga lapos figyelmeztetést.

62'
GÓL

GÓÓÓL! Gyakorlatilag a semmiből talált be a Mezőkövesd! Nagy Gergő lövése után nagyot védett Szappanos, majd Molnár eltört labdájába Szalai kapott bele az ötös vonalánál, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 2–1!

60'
GÓL

GÓÓÓL! Pillár és Nagy Gergő sem tudott felszabadítani a kövesdi 16-oson belül, majd Papp passzolt Könyveshez, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–0!

57'
CSERE

Majd Vécsei érkezik Szabó Bálint helyére.

56'
CSERE

Cserélnek a hazaiak, először Böde helyére Hahn áll be.

54'

Windecker taposott rá Nagy Gergő lábára, sárga lap.

52'

Molnár jobbról érkező beadása után Vajda fejelte az oldalhálóba a labdát.

47'
CSERE

A szünetben cserélt a Mezőkövesd, Pillár érkezett Kojnok helyére.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek! Osztálykülönbséget láthattunk a két csapat között, de egyelőre csak egy gólt tudtak szerezni a hazaik.

45+1'

Böde forgolódott a 16-os előterében, majd jobbal, magasan a léc fölé lőtt.

45'

Egy perc a hosszabbítás a félidő végén.

43'

Szabó Bálint vitte el a labdát Kojnok mellett, majd Bödéhez passzolt, aki 11 méterről Kovácsik kezeibe emelt.

40'

Sokadik szögletét végezhette el a Paks, Haraszti most jobbról ívelt középre, Szabó János 8 méterről fejelni tudott, de a labda a kapu fölé szállt.

34'

Vajda ívelt középre Molnárhoz, aki 14 méterről, kapásból emelte a labdát kapura, amely a kapu tetején landolt.

32'

Böde tálalt Könyves elé, aki Kojnok szorításában csak a léc fölé tudta lőni a labdát 9 méterről.

31'

Vajda balról, az oldalvonal mellől tekerte középre a labdát, a rövid saroknál érkező Szalai 3 méterről a jobb kapu mellé lőtt.

24'

23'

Osváth beadása után Haraszti fejelhetett tisztán az ötös sarkától, de a labda elkerülte a kaput.

20'

Molnár élesen kapu elé lőtt szabadrúgása után a kimozduló Szappanos ütötte szögletre a labdát a berobbanó Szalai feje elől.

15'

14'
GÓL

GÓÓÓÓL! A jobb oldali szöglet után Böde fejesét még a gólvonalról kirúgta Vajda, majd Kinyik ívelt újra a 16-oson belülre. Az ívelés után Böde fejelt Szabó Jánoshoz, aki az ötös előteréből egy átvételt követően kilőtte a jobb felső sarkot. 1–0!

13'

Osváth 17 méteres lövése megpattant egy védő lábán, majd Kovácsik tolta szögletre a labdát.

10'

Haraszti passza után Könyves egy átvétellel becsapta Beriasvilit, majd 11 méterről a kapu fölé lőtt.

8'
Sárga lap

Könyves tartott rá Vajda lábára, sárga lap.

4'

KAPUFA! Szabó Bálint kényszerítőzött Harasztival, majd 17 méterről kapura lőtt, az egyik védő lábán megpattanó lövés után a jobb kapufán csattant a labda.

3'

Szabó János beadását Papp elé fejelték a védők, a paksi középpályás egy átvétel után egyből lőtt 23 méterről, de a labda a jobb kapufa mellé szállt.

2'

A Mezőkövesd tiszta fehérben játszik.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta zöldben játszó Paks indította a játékot.

Éppen 25 összecsapásuk volt az NB I-ben, az örökmérleg a legutóbb aratott győzelemmel billen a tolnaiak felé: 11 paksi siker, 4 döntetlen, 10 mezőkövesdi diadal. A párharc gólkirálya Sztefan Drazsics, 8 találattal.

2017 ősze óta csak egyszer, 2021 márciusában ikszeltek (2–2), onnantól mindkét gárda 4-szer tudott nyerni. Ebben a kiírásban otthon hátrányból 2–1-re, idegenben 1–0-ra győztek a paksiak.

Az atomvárosban 5-ször diadalmaskodtak a hazaiak, 3-szor a vendég borsodiak, 3-találkozójuk pedig döntetlen lett. Az előző 4 paksi összecsapásukat felváltva nyerte a két csapat.

Közös a két gárdában, hogy 6 forduló óta nyeretlenek, és közben csak egy pontot tudtak összekaparni: a Paks március 10-én otthon a Loki ellen (1–1), míg a Kövesd március 16-án Újpesten (2–2).

Sorozatban 5 bajnokiját bukta el az őszi első Paks és rosszabb gólkülönbségével a Vidi mögött már csak harmadik a tabellán – erre legutóbb a 7. forduló után volt példa. A keddi kupaelődöntőjét ugyan megnyerte a Kisvárda ellen (2–1), ám ha a következő NB I-es találkozóján is alulmarad, beállítja leghosszabb élvonalbeli vereségszériáját, amely 2007 májusa és augusztusa között, Lengyel Ferenc edzősége idején volt.

A már kiesett mezőkövesdiek a legutóbbi 4 mérkőzésüket kivétel nélkül elbukták. Ráadásul csupán egyszer, legutóbb Kecskeméten találtak be az ellenfél kapujába, viszont közben 14-szer kapituláltak.

A Paks otthoni mutatója 9–2–3, amellyel harmadik a hazai táblázaton, de házigazdaként a legutóbbi 4 meccsén csak egy pontot szerzett.

A Kövesd idegenben több pontot gyűjtött (11), mint otthon (9), a mérlege 2–5–8, ezzel csak két együttest előz meg a vendégtabellán.

Köszöntjük Önöket! A Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry FC találkozóval folytatódik a labdarúgó NB I 30. fordulója. Tartsanak velünk!