VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 1–0-RA NYERT A LOKI.

95'

Banai is előrement fejelni, de nics tovább, nyert a Loki.

94'

Szabadrúgáshoz jutott az Újpest 24 méterre a kaputól. Mörschel lövése a sorfalról szögletre pattant.

92'
CSERE

Tajti helyén Mucsányi Miron Máté játszik tovább.

91'
CSERE

Ojedirant Manrique váltotta.

91'
CSERE

Dzsudzsák le, Dreskovics be.

90'

Négy perc lesz a ráadás.

90'
CSERE

Geiger lement, Kovács Dominik állt be.

88'
GÓL

GÓÓÓL! VEZET A LOKI OJEDIRAN RÉVÉN! BATAI KÖZ ELI FEJESÉT BANAI BRAVÚRRAL OLDALRA TOLTA, DE OJEDIRAN KÖZELRŐL A HÁLÓBA SODORTA A LABDÁT. 1–0

87'

Loncsar középre lőtt labdáját fogta a kivetődő Banai.

85'
CSERE

Változtatás az újpestieknél is. Csoboth helyére Sasere állt be.

84'
CSERE

Dominguest Bódi váltotta.

83'
CSERE

Hazai csere: Szuhodovszki le, Loncsar be.

81'

Ebből sem lett gól! Vajda szép szólója után Baranyai 5 méterről nem tudta a kapuba gyötörni a labdát, mert Keita és Tajti közbelépett.

80'

Az őszi meccsen duplázó Mörschel is visszahúzódik a vendégek 16-osára.

79'

Domingues középre ívelése az oldalhálóban kötött ki.

78'

Keita maradt a földön a lábát fájlalva, néhány másodpercet szusszanhatott a z Újpest.

76'

Előre merészkedett az Újpest, de nem sokáig tudta az ellenfél térfelén tartani a labdát.

74'
CSERE

Cserélt a Debrecen, Szécsi helyett a 19 éves Batai állt be.

74'

Szécsi ívelését kapta ki a léc alól Banai.

73'

Ebben s bajnokságban mindig volt kiállítás a két csapat mérkőzésein.

69'

Érik a Loki gólja?

68'

Ismét Banai védett nagyot! Vajda 7 méteres lövésébe piszkált bele ujjheggyel.

65'

VÉDÉS! Banai tolta bravúrral a  lécre Ferenczi 9 méteres fejesét. A labda onnan az alapvonalon túlra került.

64'

6592 a hivatalos nézőszám.

64'

Emberelőnye birtokában kapujához szorítja a Loki az Újpestet.

63'

Vajda egy visszahúzós csel után kapura lőtt, a labda úgy tűnt, hogy Koburi hátáról került az alapvonalon túlra, de most sincs szöglet.

61'

Pauljevics cselezgetett a hazai 16-oson belül, de végül Ferenczi szögletre tisztázott.

60'

Mit hagyott ki Domingues! Becsúszva három méterről nem tudott a hálóba találni...

56'

Az eddigi 15 hazai találkozójából 9-et megnyert a Debrecen – ez ötös holtversenyben a legtöbb a mezőnyben –, döntetlent viszont csak egyszer játszott, februárban a DVTK-val, ami ugyancsak egálban a legkevesebb most az élvonalban. Otthon 5-ször kapott ki, ebből 4-szer fővárosi csapattól.

50'

A 10. helyen álló újpestiek előnye 9 pont a 11., vagyis kiesésre álló Kisvárdával szemben, de ezt a hétvégén 10-re kellene növelniük ahhoz, hogy már vasárnap tuti bennmaradónak mondhassák magukat. Egyenlő pontszámnál ugyanis elsődlegesen a több győzelem dönt, ebben a szabolcsiak még utolérhetik a lila-fehéreket, akiknek viszont 9-cel rosszabb a gólkülönbségük.

48'
Piros lap

Tamás K. buktatta Vajdát, a jó kétpereces VAR-vizsgálat után Berke kiment a pálya széli monitorhoz, majd a sárga lap helyett a pirosat mutatta fel az újpesti játékosnak. Emberelőnyben a Loki!

46'
CSERE

Kiss Tamást Radosevics váltotta.

46'
CSERE

Ambrose lement, a helyére Mörschel érkezett.

46'

Kettőt cserélt az Újpest. Kiss Tamás és Ambrose nem jött ki a második félidőre, a helyükre Mörschel és Radosevics érkezett.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45+3'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, JÓ IRAMÚ A MECCS, DE MÉG NEM ESETT GÓL.

45+2'

Romancsuk borította fel Kiss Tamást  a kezdőkör közelében, majd Geiger lövése jócskán mellé ment.

45+1'

Geiger átadása után Csoboth elől szögletre mentettek a hazai védők. A beívelést Lagator fejelte ki a a kapu előteréből.

45'

A Sofascore szerint a kaput eltaláló lövések számában 2–0-ra vezet a DVSC.

45'

A Lokinak 0.43, az Újpestnek viszont csak 0.02 az xG-je, ami a várható gólt jelenti.

45'

Három perc lesz a ráadás.

45'

Az MTK ellen (1–2) egymás után a harmadik bajnoki vereségét szenvedte el az Újpest, ráadásul úgy, hogy ezek közül két meccsen is vezetett, most egészen a 79. percig. A második félidők eredményei alapján a lila-fehérek csak a mezőkövesdieket tudják megelőzni a mezőnyből.

43'
Sárga lap

Koburi kapott sárga lapot az újpestiektől egy túl kemény belépőért.

39'

Újra játszanak a csapatok.

39'

Most éppen Keita sérülése miatt áll a játék. Ojedirannal ütközött össze.

36'

Domingues balról, az alapvonaltól középre lőtte a labdát, amely Koburi lábáról a saját kapujába pattant, de a  videobíró jelzésére nincs gól, mert előtte Ojediran lövésénél Domingues már lesen volt.

34'

Szuhodovszki egy lövőcsellel elküldte gyufáért, majd a lövésébe a visszafutó Tajti belevetődött.

34'

Az előző 4 bajnokiján felváltva nyert illetve vesztett a Loki, a múlt szombaton 5 gólt kapva maradt alul Diósgyőrben, hasonlóra legutóbb 2016 augusztusában Felcsúton, a Vidi ellen volt példa (1–5).

32'

Ferenczi próbálta helyzetbe hozni a középen érkező Szécsit, aki ellökte a védőjét, Keitát, ezért szabadrúgás kifelé.

31'

Csoboth lövése zúgott el méterekkel a Loki kapuja mellett.

28'

Szuhodovszki 20 méteres bal lábas lövése suhant el  nem sokkal a hosszú, bal sarok mellett. Úgy tűnt, a vetődő Banai is hozzáért, de Berke játékvezető szerint nem.

27'

Folytatódik a meccs.

24'

A VAR megvizsgálta, nem ért-e az eset pirosat, de a döntés: nem. Közben áll a játék.

23'
Sárga lap

Szécsi kapott sárga lapot, mert magasra emelt lábbal fejen rúgta Andzulaszt, akinek vérzik a füle, ezért ápolni kell. Elég csúnyán néz ki a görög játékos füle.

20'

Majdnem hazai gól! Dzsudzsák lövése megpattant egy védőn, Banai már verve volt, de a szerencséjére mellé pattant a labda.

18'

Dzsudzsák lövése kijöttt Banairól, majd Baranyai beadását Ferenczi öt méterről fölé fejelte.

17'

Debrecenben rendkívül szoros a párharcuk, a hazai csapat 19-szer, a lila-fehér együttes 18-szor győzött, 19-szer pedig ikszeltek. Az elmúlt 10 évben vendégként 14 találkozóból csak hármat tudott megnyerni a újpesti gárda: 2018 és 2022 márciusában, valamint tavaly ősszel is egyaránt 1–2 lett a találkozó vége.

15'

Baranyai kényszerítőzött a jobb oldalon, de a begurítása nem jutott el Szuhodovszkihoz, mert az újpestiek jól tömörültek.

13'

Dzsudzsák 28 méteres szabadrúgása suhant el fél méterről az újpesti kapu fölött.

11'

Az előző 5 egymás elleni találkozójukból a fővárosiak csupán egyet tudtak megnyerni, tavaly szeptember végén, hátrányból fordítva 2–1-re. Akkor is csak úgy sikerült nekik, hogy Dusan Lagator kiállítása miatt a 13. perctől emberelőnyben játszottak.

10'

Szécsit próbálták középen kiugratni, de a kimozduló Banai felszedte előle a labdát.

7'

Csoboth balról visszagurított, de a mözépen érkező  Ambrose nem tudta megjátszani a labdát.

6'

Keitáról pattant szögletre a labda, Ferenczi előreívelését Romancsuk fejelte kapura, de Banai fogta a bal sarok felé tartó labdát.

4'

1943-tól 111 meccsük volt már a legfelső osztályban, az örökmérleg 24 debreceni sikert, 36 döntetlent és 51 újpesti győzelmet mutat. Ebben a kiírásban mindkét alkalommal az éppen vendégként pályára lépő, de emberelőnybe kerülő csapat bizonyult jobbnak egy góllal.

3'

Aktívabban kezdett az Újpest, de ez egyelőre  helyzetekben, vagy lövésekben nem mutatkozik meg.

3'

A Lokiba Szuhodovszki, Ojediran és Szécsi, az Újpestbe Pauljevics, Andzulasz és Tamás K. került be.

2'

Mindkét csapat kezdője három helyen változott az előző fordulóhoz képest.

1'

Tiszta pirosban játszik a Loki, tiszta fehérben az Újpest.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Már a pályán vannak a csapatok.

Az Újpestnél Fehér Cs., Simon K. (mindkettő bokaszalag-húzódás), és Ganea (térdszalagszakadás) maródi, Huszti A. és Ljujics pedig öt sárga  lap miatt nem szerepelhet, ugyanakkor Onovo és Mack sincs a keretben.

A DVSC-nél Kusnyír, Úlfarsson (mindkettő térdműtét után) és Pellumbi (térdszalaghúzódás) sérült és Bárány sincs a keretben, eltiltott játékos nincs.

A Loki 42 ponttal a hatodik, az Újpest 34 ponttal 10. a táblázaton.

A mérkőzést Debrecenben, a Nagyerdei Stadionban stadionban rendezik meg, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Debrecen–Újpest mérkőzés online közvetítésében!