95

Szuhodovszki 21 méteres lövését eléri vetődve a jobb sarok előtt Odincov.

94
GÓL

Lund fejel Szabó elé, jobbal középre ad jobbról, FEKETE VINCE jobbal a kapu közepébe lő issé balról, 8 méterről. 5–3!

89'

Hét perc a ráadás!

89'

U18-as válogatott a pályán.

89'
CSERE

Batai Tamás be, Romancsuk le, védő helyett támadó.

89'

Hűha!

88'

De szerencsére nincs nagy baj, de azért ápolják őt a pályán.

88'

Lagatorral összefejel Stephen Ferenczi beadása után, Szuhodovszki aztán a bal sarok mellé lő 15-ről. Stephen elterül, a fejét fogják a többiek...

86'
CSERE

Szabó Levente váltja Vancast.

85'
CSERE

Bódi Ádám be, Domingues le, szélsőcsere.

83
GÓL

HAMZAT OJEDIRAN is betalál, jobbal a bal alsóba lő picit balról, 17-ről, Bárány okos visszagurítása után. 4–3!

77'
CSERE

Fekete Vince be, Edomwonyi le, újoncavatás.

75'

Dzsudzsák balról a kapu elé emel, Romancsuk hatról a jobb alsóba csúsztatná fejjel a labdát, de figyel Odincov.

74'

A Loki idegenben 3–5–5-ös mérleget hozott eddig össze, az előző 5 házon kívüli fellépése közül egyedül Fehérváron kapott ki (0–1).

74'

A diósgyőriek otthoni mutatója 6–4–4, ezzel a középmezőnyben vannak a hazai táblázaton. Az Újpest elleni 1–2 óta a legutóbbi 4 miskolci meccsükön felváltva nyertek, illetve ikszeltek. Ha a sorminta folytatódik, most egy döntetlennek kellene jönnie.

74'

Stephen balról két méterről, éles szögből kapura fejeli Gera túloldalról jövő beadását, a labda Szécsi maga elé tartott kezére pattan... tovább.

73'

Dzsudzsák kornere után Lagator tízméteres fejesét eléri a bal sarok előtt a vetődő kapus!

72'

Domingues bal oldali beadását nem éri el a kapu bal sarka előtt Baranyai.

71'

KIMARAD! Dzsudzsák remek passzát Bárány jobbal kapura teszi tízről, kicsit jobbról, jobb lábbal véd Odincov! A kipattanó után Stephen Csorbadzsijszkire vár, aki röviden szabadít fel, jobbal hatról, éles szögből kapura lő Domingues, jobbra vetődve véd Odincov, balról, tízről kapura lő Szécsi, jobbal, véd a jobb felső előtt az ukrán kapus!

70'
CSERE

Szuhodovszki Soma be, Loncsar le.

69'
CSERE

Vajda le, a rutinos Szécsi Márk váltja.

67

Edomwonyi fejesét elviszi az ötös jobb sarkán belül jobbra, három védő között, és három méterről jobbal a kapus lába között a kapuba talál. 4–2!

67
GÓL

GERA DÁNIEL AZ ELSŐ LABDAÉRINTÉSÉBŐL BETALÁL!

67
CSERE

Holdampf Gergő be, Klimovics le.

67'
CSERE

Gera Dániel váltja Bényeit.

64'
Sárga lap

Dzsudzsák Balázs 11-est reklamál, sárga lap.

63

Dzsudzsák emelését Lund mellel Bárány elé teszi, aki jobbal a jobb alsó mellé lő az ötösről becsúszva.

61'
GÓL

Bényei jobb oldali beadása után BRIGT EDOMWONYI ballal a jobb felsőbe lő az ötös jobb sarka elől és egy pazar csel után. 3–2?

60'

NEM, GÓL A GÓL!

59'
VAR

Lökte-e Loncsart?

58'

Igen alapos a vizsgálat.

58'

Az a nagy kérdés, lökött-e előtte?

56'

A Paks legyőzése óta (2–1) megszakítás nélkül 5 tétmeccsén maradt nyeretlen a Diósgyőr, közte 4 bajnokin (2 döntetlen, 2 vereség). Vladimir Radenkovics kinevezése óta minden NB I-es találkozóján szerzett gólt a DVTK, de a Vidi elleni 4–0-t leszámítva mindig kapott is.

56'

Az előző hétvégén a KTE-t Dzsudzsák Balázs tizenegyesével legyőző Debrecen 10 pontot gyűjtött az előző 5 fordulóban (3 siker, 1 iksz), ezzel az FTC mögött második a formatabellán.

55'

Klimovics jobbal 17-ről kapura lő, csemege a félmagas labda Megyerinek. Középre tartott.

48'
GÓL

BÁRÁNY DONÁT EGYENLÍT, jobbal tízről, középről a jobb alsóba lő, higgadtan, miután Dzsudzsák 22 méteres, megpattanó lövése éppen elé csorog Odincov válláról. 2–2!

45'
Második félidő

FOLYTATJUK!

45'
CSERE

Hamzat Ojediran be, Manrique le, szűrő helyett karmester.

45'
CSERE

Fanchu válotta Pernambucót a hazaiaknál.

45'

Amikor a DVTK volt a pályaválasztó, 9-szer született hazai siker, 12-szer vendégdiadal, 7-szer pedig iksszel zártak. Az új miskolci stadionban egyszer nyertek a debreceniek, kétszer pedig a diósgyőriek, tavaly ősszel 3–1-re.

45'

Legutóbb a Nagyerdei Stadionban úgy végeztek 2–2-re, hogy a Loki 0–2-ről Kusnyír Erik révén a 89. percben egyenlített az utolsó szűk negyedórára megfogyatkozott DVTK ellen. Közel 10 év után ez volt az első döntetlen ebben a párharcban.

45'

45'

44 százalékban volt a labda a hazaiaknál ma, 9-szer lőttek kapura, 5-ször annak felületére, a másik oldalon ez az arány 7/2.

45'

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Adamo Coulibaly 6
Szécsi Márk 5
Tőzsér Dániel 5
Bódi Ádám 5
Radu Sabo 4

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

A kispados Szatmári 136 meccsen játszott a Lokiban, 10 gólt és 5 gólpasszt is szerzett.

45'

Vajda anno 5 meccsen 2 kanadai pontot ért el a DVTK-ban.

Bényei 29 meccsen 3 kanadai ponttal zárt a Lokiban.

44

Vajda toporog, majd ballal jócskán a léc fölé lő a 16-os jobb sarka elől. Méterekkel.

44

Négy perc a ráadás.

44'

Fölé, jobbról, egy méterről Bényei a léc fölé fejeli Vancas beadását, majd ütközik Megyerivel, és rosszul esik.

43'
GÓL

BARANYAI NIMRÓD SZÉPÍT! Vajda jobb oldali beadása rossz, de Csorbadzsinszkiról Baranyai elé kerül a labda, aki 11-ről, középről ballal a jobb alsóba lő. 2–1!

37'

A DVSC a legutóbbi négy fordulóban kilenc pontot gyűjtött. Idegenben csak Székesfehérváron kapott ki eddig 2024-ben, Újpesten és Kisvárdán nyerni tudott. A Diósgyőr a legutóbbi négy fordulóban nyeretlen maradt, csupán két ponttal gazdagodott. Otthon jobb a mérlege, az Újpest elleni, február 11-i vereség óta négy mérkőzésen nyolc pontot szerzett (mlsz.hu).

36'

Ferenczi beadását Stephen mellel teszi haza, Bárány majdnem eléri a labdát... de csak majdnem.

36'

Ferenczi bal oldali beadását ballal tízről kapura teszi Domingues, hatalmasat blokkol Csorbadzsinszki, Bényei takarít.

34'

Aztán a léc alól ment fejjel Romancsuk.

33'

MEGYERI, MEGYERI! A kipattanót az ötös jobb sarka elől jobbal kapura vágja Lund, egy védőn is megpattan a labdát, balra vetődve hatalmasat véd Megyeri, a lecsorgó Pernambucóé, jobbal ötről kapura lő, jobbra mozdulva ezt is eléri Megyeri!

32'
Kihagyott 11-es

Pernambuco ballal a bal alsóba lőne, de vetődve nagyot véd Megyeri!

30'

Megyerit kell a kapujába visszaküldeni közben.

30'
VAR

Ketyeg a VAR...

27'
Sárga lap

Dusan Lagator kap sárga lapot...

26

Vancas megindul, 14 méteres lövését blokkolja Lagator, a kipattanó Vancasé, Edomwonyihoz passzol, akit leránt az ötös jobb sarkán Ferenczi.

23'

BÜNTETŐ!

23'

Lund emelését a támadó kissé jobbról, 11-ről okosan a bal sarokba fejeli Megyeri fölött. Az ék egyedül érkezett, mert a mellett futó Romancsuk elesett...

22'
GÓL

BRIGHT EDOMWONYI BETALÁL, 2–0!

21'

Vancas bal oldali kornerét kapura fejeli Csorbadzsinszkij a rövid oldali ötössarokról, ment a kapu előtt Romancsuk.

10'

Dzsudzsák balról az ötösre emel lágyan egy szabadrúgást, Lagator jócskán a léc fölé fejeli a labdát.

8'

Vancas passzol szépen Edomwonyi elé, aki ballal nagyon a bal alsó mellé lő az ötös bal sarka elől.

6'

Dzsudzsák ballal a bal alsóba lőne, de vetődve véd Odincov.

5'

Ferenczi kioszt egy kötényt, ellökik, szabadrúgás középről, 25-ről.

3'

Klimovicsot ápolni kell, összefejelt Manrique-kal.

2'
GÓL

VEZET A DVTK, VLAGYISZLAV KLIMOVICS 11 méterről, középről a jobb alsóba fejeli Bényei jobbról jövő beadását. 1–0!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendéfek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! Eddig kereken 60-szor rendezték meg az élvonalban a keleti rangadót. A Loki fölénye tetemes, hiszen a győzelmeinek száma 39, miközben a diósgyőrieké csak 10, a többi 11 találkozójuk pedig döntetlent hozott.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Bárdos és Popadiuc (mindkettő combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Kusnyír, Úlfarsson (mindkettő térdműtét után), Pellumbi (térdszalaghúzódás).

Gyászszünet Tatár György és Feledi László emlékére.

A 3–1-es diósgyőri győzelem mellett 2–2-es döntetlen született a két csapat idénybeli másik meccsén, most viszont a hazaiak ennyivel nem lennének elégedettek, hiszen öt tétmérkőzés óta nyeretlenek, közben kiestek a Mol Magyar Kupából, becsúszott a ZTE elleni 5–1-es KO is, ráadásul az együttes március 16-án nyert legutóbb (a Paks ellen 2–1-re). győzelmével tehát megközelítené riválisát.  „Ha az idény előtt valaki azt mondja, a Magyar Kupában bejutunk a nyolc közé és nem lesz probléma a bennmaradással, sokan elfogadták volna. Viszont látjuk, sűrű a tabella, úgyhogy ha nyernénk néhány mérkőzést… Ezért is készülünk  nagyon a Debrecen elleni meccsre, az lenne az első lépés a szép idényzárás felé”.

HARMADSZOR CSAP ÖSSZE a Diósgyőr és a Debrecen az OTP Bank Liga 2023−2024-es idényében, Holdampf Gergőnek az első találkozó marad emlékezetes. A DVTK csapatkapitánya a szeptemberi, 3–1-es győzelmet hozó mérkőzésen szerezte élete első NB I-es gólját, s a nagy eseményt a felesége és kisfia is a helyszínen látta.

„Örültem nagyon az első NB I-es gólomnak, de a győzelemnek még inkább – mondta lapunknak a DVTK csapatkapitánya. – Jó lenne szombaton ismét hasonlót átélni, s mindegy, betalálok-e vagy sem, a lényeg a győzelem. Mindig kiváló a hangulat a Debrecen elleni meccseken, biztosan megtelik a vendégszektor, a diósgyőri szurkolókat pedig nem kell bemutatni senkinek, ismét parádésak lesznek. Közhely, de valóban az ilyen mérkőzésekért éri meg gyerekként annyi áldozatot hozni, sokat dolgozni és keményen küzdeni. Ezeket a pillanatokat élvezni kell, reméljük, hosszú idő után ismét nyerünk. Ebben az idényben nem rossz a Debrecen elleni statisztikánk, bízom benne, szombaton tovább javítjuk. Szerintem nyílt sisakos küzdelem lesz sok helyzettel, és persze jó lenne kapott gól nélkül  zárni, ami már legalább félsiker, de nincs mese, győznünk kell, mert három pontra van szükségünk.”