76'
CSERE

Nikolas Spalek be, Kovács Patrik le.

76'

NAGY VÉDÉS, Jurina bal oldali beadását Kovács a kapuba tenné kecsegtető helyzetből, ballal, 1-ről, de nagyot véd balra vetődve Tóth a felső sarok előtt. Stieber jobb oldali kornere után ismét Kovács Mátyás lő, jobbal, 16-ról, nem sokkal a bal alsó mellé.

73'

Hej 21 méteres lövését blokkolja Christensen.

73'

A Vidi idénybeli első idegenbeli sikere elég későn, november 12-én az FTC otthonában jött össze, viszont figyelemre érdemes, hogy ezt is beszámítva az előző négy házon kívüli meccsén 9 pontot szerzett (3 győzelem, 1 vereség).

73'

Az MTK pontjai 60 százalékát otthon zsebelte be, 28-ból 17-et, a mérlege 5 győzelem, 2 iksz, 2 vereség, a gólkülönbsége ennek ellenére negatív (–2). A legutóbbi 3 hazai mérkőzését úgy nyerte meg, hogy mindig legalább 2 gólt szerzett.

72'
VAR

A VAR szerint is így történt.

72'

Előtte Jurina jobbal 16-ról kapura lőtt, nagy erővel, Szerafimov blokkolt... a jobb térdével, nem kézzel.

72'
Sárga lap

Hej Viktor felrúgja a bal szélen kontrázni akaró Schönt, sárga lap.

70'
CSERE

Szabó Levente be, Tóth Tamás le.

70'
CSERE

Berki Marcell be, Stefanelli le.

63'

Kovács Mátyás ziccerét védi Tóth, de les. Az ötös jobb sarkáról lőtt a cserejátékos Stieber okos indítását követően.

61'

Új taktikai utasításokat is hoz magával a légiós. Szóban.

61'
CSERE

Lirim Kastrati be, Katona le.

57'
CSERE

Stieber Zoltán be, Horváth le, szűrő helyett szélső.

57'
CSERE

Kovács Mátyás be, Varju le.

55'

Nagyon jól védekeznek a vendégek, az MTK-nak esélye sincs.

51'

Akárcsak az ősszel, most is egy kiütéssel a Ferencváros szakította meg az MTK szép bajnoki sorozatát. Akkor a kék-fehérek négymeccses győzelmi szériája után egy 1–6-os, most a négyfordulós veretlenségét (3 diadal, 1 iksz)  követően egy 1–5-ös zakó jött nekik az örökrangadón.

50'

Gergényi jobb oldali megabedobását Bese az ötös jobb sarkáról a jobb sarok mellé csúsztatja fejjel. Jócskán.

A zalaegerszegi 1–3-as tavaszi rajt után Kisvárdán visszatalált a győzelem útjára a Fehérvár, ráadásul két új játékosa. a szlovén Nejc Gradisar, valamint Messi volt csapattársa, az argentin-olasz Nicolás Stefanelli is góllal mutatkozott be a 2–1-re megnyert mérkőzésen. A Vidi így az előző 5 fordulóban szerzett 12 pontjával második a formatáblázaton.

50'

Néhány vendégdrukker keres egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának.

49'

Mezőnyharccal.

46
Második félidő

FOLYTATJUK!

45'

Amikor az MTK volt a vendéglátó, 27-szer nyert a budapesti, 15-ször a fehérvári együttes, 11-szer pedig ikszeltek. A Fejér vármegyeiek bajnokin a legutóbbi 3 alkalommal nem kaptak ki a Hungária körúton (2 diadal, 1 iksz). Sőt, a 2021. áprilisi Magyar Kupa-elődöntőt is megnyerték 2–1-re.

45'

Ősszel úgy győzött 3–0-ra hazai pályán a Fehérvár, hogy a fővárosiaktól Kádár Tamást már a 20., majd Khaly Thiamot a 43. percben –  még szintén 0–0-nál – kiállította a játékvezető.

45'

46 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 5-ször lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 10/7.

45'

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Illés Béla 8
Nikolics Nemanja 8
Horváth Ferenc 5
Torghelle Sándor 5
Tischler Patrik 4

45'

EGY-EGY GYŐZELEMMEL és vereséggel kezdte a tavaszt mindkét csapat, egyelőre rapszodikus a szereplésük. A „konszolidációhoz” egyiknek sem lenne rossz a döntetlen, és bár nyilván nem ezt célozzák meg, megérzésem szerint mégiscsak meg kell elégedniük az egyegy ponttal. A tippem: 2–2. BODNÁR Zalán a meccs előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43'

Horváth passzát Varju kissé jobbról, 14-ről jobbal kapura vágja, de véd Tóth, kvázi ráülve a labdára.

42'

Stefanelli: 2 NB I-es meccs, 3 kanadai pont.

41'

Stefanelli megindul a bal szélen, szereli őt még a felezőnél Hej.

40'

Varju jobb oldali beadása is a kapusé.

40'

Kovács Kocsis passza után felbőrözte Szerafimovot, nagy erővel lőtt, de nem túl pontosan, így védhetett a kapus a bal alsó előtt.

38'

Helyzet, Kovács ballal kapura lő kissé balról, 14-ről, vetődve véd azonban Tóth kapus.

35'

A Fehérvár sorozatban harmadszor játszik idegenben, Zalaegerszegen kikapott, Kisvárdán győzött. A Vidi 2021 februárja óta veretlen az MTK ellen, öt bajnoki és egy Magyar Kupa-mérkőzésen (mlsz.hu).

35'

Mind a két csapat három pontot szerzett eddig tavasszal, egyszer nyert, egyszer kikapott. Az MTK az Újpest elleni, magabiztos hazai győzelem után a Ferencváros ellen jól tartotta magát az első félidőben (1–1), de aztán súlyos vereséget szenvedett.

35'

Horváth passzát Bognár jobbal 22-ről Csongvaiba vágja.

31'

Elesett közben Tóth, de nincs 11-es. Csongvai jobbal 22-ről Katába lő.

30'

Schön balról ballal bead, de közbelép Hej.

30'

Stefanelli a felezőről is kapura lő, de kapuscsemege a próbálkozása.

28'

Németh jobbról Kovács elé emel, aki ballal a léc fölé lő 16-ról.

26'
GÓL

NICOLÁS STEFANELLI öt méterről, picit balról a jobb alsó sarokba fejeli Christensen bal oldali, ballábas szögletét. Horváth lemaradt az ékről, Demjén nem lépett ki a labdára, aztán hiába vetődött. 0–2!

22'

Hopp, Schön bal oldali beadásáról éppen csak lemarad a vetődő Tóth, a kapu torkában.

22'

Németh és Varju harcol ki egy helyzetet Hejnek, aki jobbal az ötös jobb sarka elől keresztbe ellövi a labdát a kapu előtt.

21'

Németh jobb oldali, lapos beadását Jurina jobbal a jobb alsó mellé rúgja 12-ről, picit jobbról.

20'
Sárga lap

Kata Mihály odacsúszik Katona lábára, sárga lap, jogos.

15'

Stefanelli zseniálisan passzol, Varju lába között Katonának, aki az ötös bal sarkáról ballal a kapusba lő, majd ballal középre teszi a lecsorgót, TÓTH TAMÁS meg jobbal öt méterről a jobb felső sarokba lő. 0–1!

15'

Gergényi megabedobását kifejeli az ötösről Jurina.

15'

Bese passzát ballal kapura teszi 22-ről Katona, véd vetődve a bal alsó előtt Demjén.

14'
GÓL

TÓTH TAMÁS GÓLJÁVAL VEZET A VIDI!

8'

Schön anno 62 fellépésen 27 kanadai pontot hozott az MTK konyhájára!

8'

Kádár keresztezi Schönt Gergényi indítása után.

7'

Bese anno 105 meccsen 14 kanadai pontot szerzett az MTK-ban.

7'

Kocsis 25 méteres lövése megpattan Besén, de véd a bal sarok előtt könnyedén Tóth.

4'

„Olyan ellenfélre számítok szombaton, amelyik taktikailag igen hasonlóan játszik, mint mi. Az MTK olyan csapat, amelyik ha jól játszik, akkor nagyon jól teljesít, így mindenképp tiszteljük őket. A harmadik idegenbeli mérkőzésünk következik nyolc napon belül, ami kemény menetrend, de ez hosszútávon kiegyenlítődik. A legutóbbi, Kisvárda elleni meccsen nagyon jó teljesítményt nyújtottunk idegenben, és remélem, hogy ezen az úton tudjuk folytatni szombaton is” – így meccs előtt a vendégek honlapján Bartosz Grzelak.

2

Schön jobbal a jobb alsó mellé lő 12-ről.

1'

KIMARAD! Egy vendégszöglet után Demjén elé perdül a labda, a kapus kiejti azt, ez annyira meglepi Stefanellit, hogy öt méterről a jobb alsó mellé lő.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: a 107. meccsük jön az NB I-ben, az előző 5 bajnokijukból 4-et a fehérváriak nyertek meg, és épp ennyivel állnak jobban a párharcban: 40-szer győzött az MTK, 44-szer a piros-kékek, a döntetlenek száma 22.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Biben, Antonov és Bobál D. (Achilles-ín-műtét) sérült, a vendégektől Fiola, Karamoko, Hangya, Kalmár (mindkettő térdműtét) maródi.

Demjén Patriknak is van javítanivalója a Fehérvár ellen, a válogatott kerettag kapus az NB I-es csapatok közül – minden sorozatot figyelembe véve – a Ferencváros után (34) a székesfehérváritól kapta a legtöbb gólt – harmincat. „Minden együttes ellen szeretek játszani, ám előfordul, mindegy, mit csinálok, az ellenfélnek minden sikerül. Voltak rosszabbul sikerült meccseim a Vidi ellen, de szerencsére emlékezetesek is. Remélem, ezúttal én örülhetek, és egy kicsit javíthatok a statisztikámon.”

„Az év elején megbeszéltük, nulla pontról indulunk, és a cél, hogy legalább annyi pontot gyűjtsünk a tavasszal, mint az ősszel. A legfontosabb, hogy mielőbb biztos legyen a bennmaradás. A február és március sűrű és nehéz, kulcskérdés, hogy mentálisan mi[1]yen állapotban leszünk. S hogy mit várok a szombati mérkőzéstől? Ha olyan lesz, mint az októberi, akkor lehetnek később problémáink… Bízom benne, hogy ezúttal nem állítanak ki tőlünk senkit, így nem hozzuk nehéz helyzetbe magunkat. Remélem, többet birtokoljuk a labdát, mint a Fradi ellen, és fontos a védőjátékunk javulása. Biztosan lesznek helyzeteink, ezeket minél jobb százalékban ki kell használunk.”

Annál is inkább, mert a két csapat között öt pont a különbség a Fehérvár javára, s győzelemmel az MTK igencsak megközelítené ellenfelét, vendégsiker esetén viszont jócskán ellépne riválisától a székesfehérvári együttes. Az ősszel a Sóstói Stadionban már az első félidőben kettős emberhátrányba került az MTK, 3–0-ra nyertek a hazaiak.

„Tanulnunk kell az ősszel történtekből, győzelemmel akarunk reagálni a hétközi vereségre. Ha sikerül nyernünk, elégedettek lehetünk az egy hét alatt szerzett hat ponttal. Hogy van-e jelentősége annak, hogy régen győztük le a Vidit? Nincs, de mégis van. Meg kell szakítani ezt a rossz sorozatot, hosszú idő után le kell győznünk a fehérváriakat. Hazai pályán játszunk, s szeretnénk megörvendeztetni a szurkolóinkat a győzelemmel. Ez lesz egy héten belül a harmadik meccsünk, fontos szerepet kapnak azok a játékosok, akik az előző kettőn kevesebb lehetőséget kaptak. Mindenkire szükségünk van, összefogva tudunk csak visszatérni a helyes útra. El akarjuk kerülni, hogy az őszihez hasonló negatív spirálba kerüljünk. Fontos meccs vár ránk.”

A MTK az ősszel 6–1-re kapott ki a Fraditól, akkor ötmeccses nyeretlenségi szériába került (négy vereség, egy döntetlen), a cél az, hogy most elkerülje ezt, s győzelemmel folytassa a szezont. Az MTK leg[1]utóbb 2021 februárjában győzte le a Fehérvárt, azóta hat tétmeccset játszottak.

„Nincs mese, fel kell állnunk – mondta lapunknak Demjén Patrik, az MTK 25 esztendős kapusa. – A korábbi teljesítményünk fényében teljesen váratlan volt a Ferencvárostól kapott gólmennyiség, de vissza kell térnünk a helyes útra. Fel kellett dolgoznunk a hétközi meccset, a legfontosabb, hogy mentálisan mielőbb rendbe tegyük magunkat. A tanulságokat le kell vonni, aztán el kell felejteni, és kisiklásként tekinteni rá. Fizikailag megtettük, amit meg kellett, ám fontos, hogy tiszta legyen a fejünk.”

Javíthat a kék-fehér együttes, igaz, megint nehéz dolga lesz, a Fehérvár FC-t látja vendégül a Hidegkuti Nándor Stadionban. TÚL KELL TENNIE magát az MTK-nak a hétközi, Ferencvárostól elszenvedett 5–1-es vereségen. A kék-fehérek kedden kaptak ki a Groupama Arénában, szombaton pedig a Fehérvár FC-t fogadják.